Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Naši kandidáti pro krajské volby 2020 Plesar Milan

Plesar Milan

Milan Plesar


Narodil jsem se 4. srpna 1981 ve Slavičíně ve Zlínském kraji. Od malička žiji v Otrokovicích. Mám mladší sestru a v rámci rodinného života jsem ženatý, s manželkou Veronikou máme dvě skvělé děti Terezku a Martínka.

Celoživotním zaměřením sportovec, co nikdy nic nevzdává. Po základní škole jsem vystudoval Střední podnikatelskou školu ve Zlíně, obor podnikatelství s rozšířenou sportovní přípravou. A pak i Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava, obor sportovní management. Poté navazující magisterské studium oboru management.

Rád cestuji, při studiu rád vzpomínám na jazykový pobyt v anglickém Bidefordu. Během VŠ studia jsem pravidelně prožíval každoročně dva až tři měsíce na pracovních brigádách a stážích ve Švýcarsku. Láska k této zemi mi zůstala dodnes. Domluvím se anglicky, učil jsem se španělsky a oblíbenou je francouzština.

Od malička jsem hrál fotbal, byl jsem brankář, od žáků po dospělé v tehdejší TJ Jiskře Otrokovice, dnešním SK Baťov 1930. V dorosteneckém věku chvíli ve Zlíně. Se SŠ studiem jsem pověsil rukavice na hřebík a v březnu 2000 začal kariéru fotbalového rozhodčího. Pískání mě bavilo a postupně jsem se od poslední IV. třídy v okresu posunul přes krajskou úroveň na Moravu (divize a třetí liga MSFL) až po 1. a 2 ligu. Zde jsem odřídil jako asistent 2 prvoligová a 41 druholigových utkání, 3 druholigová utkání jako hlavní rozhodčí, k tomu mnoho utkání tehdejší juniorské a dorostenecké ligy. Celkově jsem za 14 let funkce rozhodčího odřídil na všech úrovních jako hlavní či asistent přes 1000 utkání. Pohyb mi od té doby zůstal, od roku 2016 rekreačně běhám. Mám za sebou 10 půlmaratónů, z nichž dva v norském Bergenu. Rád si občas zahraju tenis. Vyhledávám procházky přírodou s dětmi, s nimi mne baví také plavání a koně. Rád občas něco ugriluju a posedím s přáteli dobrého vínka.

Sport mne od dob studií zajímal také manažersky. V minulosti jsme s kolegy založili SK Baťov 1930 z.s., který funguje dodnes. Krátce jsem působil taky ve funkci předsedy představenstva a generálního ředitele ligového klubu FC FASTAV Zlín a.s. Fotbal jsem poznal z blízka jako hráč, rozhodčí i funkcionář. Aktuálně jsem členem dozorčí rady druholigového klubu FK Pardubice a.s.

Po ukončení studií a zahraničních pracovních pobytů jsem postupně pracoval jako tiskový mluvčí města Otrokovice, tiskový mluvčí Zlínského kraje. V dubnu 2010 jsme se dvěma kamarády založili svým rozsahem regionální politickou stranu Nový Impuls. S ní opakovaně uspěli v komunálních volbách a já vykonával v letech 2010 – 2014 funkci místostarosty města Otrokovice a od té doby jsem členem tamního městského zastupitelstva. V roce 2016 jsem přijal nabídku spolupráce s hnutím STAN a byl zvolen na společné kandidátce s regionálními stranami do Zastupitelstva Zlínského kraje. Zde zastávám funkci předsedy krajského Výboru pro dopravu. Jako letitý městský zastupitel jsem byl či ještě jsem členem orgánů obchodních společností Moravská skládková a.s., Teplárna Otrokovice a.s. a Dopravní společnost Zlín – Otrokovice s.r.o. Od dob studií se taky aktivně věnuji obchodu a podnikání. V roce 2015 jsem založil a řídím společnost VETERMI s.r.o. k níž se přidaly v roce 2018 společnosti Team X Developers s.r.o. a Jesenická poliklinika s.r.o. V roce 2019 pak i JESENICKÝ RENTGEN s.r.o.        

 


Funkce