Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Mladí starostové a nezávislí Zlínského kraje mají nové vedení

Mladí starostové a nezávislí Zlínského kraje mají nové vedení

14. 4. 2023

Mladí starostové a nezávislí (mSTAN) Zlínský kraj sdružují podobně naladěné mladé lidi od Uherského Brodu po Rožnov. Vznikli  v roce 2020 a od té doby mají za sebou několik úspěšných projektů a nápadů. Vytvořili si vlastní domácí pálenou slivovicu „mSTANovicu“, uklízeli Česko, sázeli stromky se starosty, jeli do Štrasburku, vytváří skvělá videa na YouTube a podílí se na mnoha dalších činnostech. V pátek 31.3. proběhl jejich v pořadí 3. sněm.

3. sněm mSTANu Zlínského kraje

3. sněm mSTANu Zlínského kraje

Sněm probíhal ve Zlíně v kanceláři poslankyně Elišky Olšákové a došlo na něm změně na pozici předsedy a místopředsedy krajského mSTANu. Na úvod setkání promluvil první předseda mSTANu ze Zlínského kraje, Vojtěch Vaník, krátkým proslovem. Shrnul v něm své působení v roli předsedy, co se od vzniku krajské buňky podařilo a jaké věci se v současnosti připravují. Následně proběhlo vystoupení hostů. Mezi hosty byla například poslankyně za Zlínský kraj, Eliška Olšáková, předseda Krajského výboru STAN ZK, Aleš Durďák nebo Štěpán Smetana, předseda Mladých lidovců ve Zlínském kraji.

Po vystoupení hostů proběhla volba nového předsedy. Jediným kandidátem byl Jan Ksiazkiewicz a byl zvolen hlasy všech členů přítomných na sněmu. Před volbou krátce nastínil svou vizi pro mSTAN ze Zlínského kraje. Chtěl by také více rozvíjet spolupráci se starosty ze STAN. Místopředsedou krajské organizace byla následně zvolen Šimon Šimíček ze Zlína. Ten naopak více mluvil o tom, že se chce přijímání nových členům a rozšiřování členské základny.

Organizace mSTAN má následující filosofii: "Snažíme se sdružovat mladé lidi se zájmem o politiku, veřejné dění nebo jen o obecné dění okolo nich. Nemáme žádné podmínky či limity – každý se může přidat. Spolupracujeme také s mSTANy z okolních krajů a centrálním mSTANem. Budeme rádi, když se potkáme nebo nás někdy navštívíte."

Blíže o jejich zajímavých projektech, včetně kontaktu na vedení organizace, naleznete na následující stránce: http://www.mladistarostove.cz/zlinsky_kraj/

Autor: Marek Smetana