Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Mladí Starostové a nezávislí mSTAN Vojtěch Vaník z mSTAN: Plánujeme veřejné akce v obcích našich starostů

Vojtěch Vaník z mSTAN: Plánujeme veřejné akce v obcích našich starostů

29. 10. 2020

Vojtěch Vaník je 20letý student Univerzity Tomáše Bati, který letos stál u zrodu mládežnické organizace mSTAN, podporující  hnutí STAN ve Zlínském kraji. Následně se dokonce stal jejím předsedou. O fungování této organizace se dozvíte více z následujícího rozhovoru.

Vojtěch Vaník, předseda mSTAN ve Zlínském kraji

Vojtěch Vaník, předseda mSTAN ve Zlínském kraji

Prosím, zkuste v krátkosti popsat mSTAN.

Jsme spolek mladých lidí, kteří se pohybují kolem hnutí STAN ve Zlínském kraji. Snažíme se aktivně pomáhat při volebních kampaních, pořádáme řadu vlastních ne vždy přímo politických akcí. Především se snažíme poukazovat na to, že hnutí STAN je tu také i pro mladé lidi. To je vlastně náš hlavní cíl. Přivést k hnutí STAN další mladé lidi a prospěšnými aktivitami je společně s námi zapojit do dění kolem sebe.

Jak je na tom mSTAN ve Zlínském kraji?

Tady ve Zlínském kraji máme 10 členů. To pokládám za velmi dobrý start, protože jsme vznikli až v červnu letošního roku. Skvělé je, že všichni nejsme z jednoho města nebo ze stejné obce, ale naopak jsme roztroušeni po celém kraji. Pomáhá nám to hlavně při našich aktivitách.

Jakými aktivitami se tedy máte v plánu jako mSTAN zabývat?

Navázali jsme velmi slibnou spolupráci se spolkem “Dobrovolně a na čerstvém vzduchu”, se kterým bychom rádi uspořádali veřejné akce v obcích našich starostů. Šlo by o různé úklidové nebo veřejně prospěšné práce jako je například sázení stromků. Slibujeme si od toho, že jednak pomůžeme našim starostům a druhak je to příležitost jak získat nové aktivní členy v jednotlivých obcích, kde už je STAN aktivní. Bohužel, zatím nám toto vše kazí koronavirová krize.

Na čem konkrétním jste se v nedávné době spolupodíleli?

Hlavně na krajských a senátních volbách. Zároveň jsme rozjeli takový náš vedlejší miniprojekt s “mSTANovicí ze Zlínského kraje”. Chtěli jsme být něčím unikátní, odlišní od jiných krajských mSTANů, a tak nás napadlo vzít naši domácí slivovici a trochu ji vylepšit o mSTAN.  Je to takový náš unikátní produkt, který využíváme jako dárkový předmět pro ty, kteří s nám spolupracují nebo pro různé členy hnutí STAN, kteří navštíví Zlínský kraj

Jak je možné se zapojit a přidat se k vám?

Stačí navštívit náš web mladistarostove.cz a zde se dozvíte všechny potřebné informace. Dále nás můžete sledovat na Facebooku https://www.facebook.com/mstanZK/ a můžete nám napsat přímo do zpráv.

Autor: Aleš Durďák