Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Mladí Starostové a nezávislí mSTAN Proč je mSTAN úžasný?

Proč je mSTAN úžasný?

10. 12. 2020

Co může vlastně dělat taková mládežnická organizace politické strany? Její členové mohou sedět za obrazovkami svých monitorů a „neustále“ sdílet příspěvky o úspěších, návrzích a postojích jejich mateřské strany a v komentářích svádět „líté souboje“ s internetovými trolly. Mohou se také „,zjevit“ jen v období před volbami, ukázat, že „tahle naše strana není jen pro starý“, a po volbách, kdy už byl jejich účel naplněn, záhadně zmizet. Mezi moje nejoblíbenější mládežnické organizace však patří ty, jež údajně existují hrozně dlouho, ale nikdo je nikdy neviděl (mladí komunisté) a ani o nich nikdy neslyšel (mladí sociální demokraté). 

mSTAN ze Zlínského kraje

mSTAN ze Zlínského kraje

V mSTANu se ale snažíme věci dělat jinak. Nejsme organizací kavárenských povalečů, facebookových trollů nebo jen jakýsi kanál předvolební komunikace. V jednotlivých krajích a obcích se snažíme, stejně jako naše mateřská strana, nesoustředit na ideologii, ale na jasná a úspěšná řešení místních problémů. Přitom si ale uvědomujeme, že problém nevyřešíme jen tím, že o něm napíšeme na Facebook - někdy je třeba přiložit ruku k dílu. Jako zrovna včera ve Slavičíně. 

Pan starosta Tomáš Chmela a město Slavičin plánují novou pěší turistickou stezku do Divnic. Ta by spojila dvě celkem rozdělené komunity jedné obce (Divnice a Slavičín). Píši celkem rozdělené, protože jediné faktické spojení obou městských částí je frekventovaná silnice. Než však město začne stavět pěší stezku potřebuje vysázet stromovou alej podél budoucí cesty. A tak mSTAN vyrazil na pomoc.

Nejde přitom o nějakou náhodnou akci. V mSTANu bychom rádi k našim starostům vyjížděli častěji a pomáhali jim s podobnými akcemi. Ať už by šlo o sázení stromů, veřejné úklidy nebo jiné aktivity, rádi se zapojíme a pomůžeme. Musíme chránit a pomáhat.

Autor článku: Vojtěch Vaník, předseda mSTAN ve Zlínském kraji

Autor: Aleš Durďák