Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Mladí Starostové a nezávislí mSTAN Jan Ksiazkiewicz z mSTAN: Na hnutí STAN se mi líbí, že se snaží společnost spojovat a ne rozdělovat.

Jan Ksiazkiewicz z mSTAN: Na hnutí STAN se mi líbí, že se snaží společnost spojovat a ne rozdělovat.

8. 1. 2021

Jan Ksiazkiewicz, student 3.ročníku na Gymnáziu v Uherském Hradišti. K jeho koníčkům patří historie a poznávání přírody Slovácka. Více o něm se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Jan Ksiazkiewicz, člen mSTAN ve Zlínském kraji

Jan Ksiazkiewicz, člen mSTAN ve Zlínském kraji

Co Vás přivedlo do mSTANu?

Už od útlého věku se zajímám o politiku. Pamatuji si, jak jsem s velkým vypětím sledoval první přímou volbu prezidenta republiky v roce 2013. Sympatizuji s hnutím Starostové a nezávislí, a proto pro mě bylo logickou volbou vstoupit do tohoto hnutí. Na Starostech se mi líbí, že se snaží společnost spojovat a ne rozdělovat. Když přijde problém, tak se ho snaží vyřešit a neútočit na své oponenty. Jako občané státu, který byl zničen, bychom měli nejvíc zdůrazňovat politiku obrany lidských práv ve světě.

STAN pro mě symbolizuje motto britské premiérky Margaret Thatcherové: “Tam kde je svár, přiveďme harmonii. Tam kde je chyba, přiveďme pravdu. Tam kde je pochyba, tam přiveďme víru. A tam kde je zoufalství, přiveďme naději.”

Jak vás inspiruje vaše studium v činnosti mSTANu?

Očekávám, že v mSTAnu získám potřebné zkušenosti. V budoucnu chci studovat mezinárodní vztahy.  U tohoto oboru vnímám, že role světových vztahů poroste. Láká mne možnost podílet se na zahraniční politice našeho státu. Po studiu bych chtěl pracovat pro Evropskou Unii. K mému budoucímu studiu mi by mohlo pomoci, že má hnutí STAN v Bruselu své europoslance.

Jak byste se chtěl v rámci mSTANu případně STANu angažovat?

Mým cílem v politice je vybudit v mladší generaci větší zájem o veřejné dění v jejich obci. V mSTANu chci pomáhat s organizací happeningů např. se sázením stromů v obcích našich starostů.

 

Autor: Aleš Durďák