Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Michaela Šebelová předala své cenné rady a zkušenosti novým zastupitelům

Michaela Šebelová předala své cenné rady a zkušenosti novým zastupitelům

13. 12. 2022

Dne 12. 12. 2022 navštívila místopředsedkyně STAN a zároveň poslankyně Michaela Šebelová Zlínský kraj. Konalo se zde totiž plánované školení nově zvolených zastupitelů STAN v podzimních komunálních volbách a právě paní místopředsedkyně předávala zájemcům své cenné rady a zkušenosti z komunální politiky.

Setkání KV STAN ZLK s místopředsedkyní STAN Michaelou Šebelovou dne 12. 12. 2022 ve Zlíně

Setkání KV STAN ZLK s místopředsedkyní STAN Michaelou Šebelovou dne 12. 12. 2022 ve Zlíně

Samotnému školení předcházela schůzka místopředsedkyně Šebelové se členy Krajského výboru STAN Zlínského kraje, které se zúčastnila i ředitelka hlavní kanceláře STAN, Lucie Krejčová. Setkání se neslo v přátelském duchu a probíraly se především plány aktivit na další rok pro jednotlivé regionální organizace hnutí STAN.

Poté následovalo téměř dvouhodinové školení pro nové obecní zastupitele, kteří i přes nepřízeň počasí (sněhová kalamita) dorazili do Zlína. Měli možnost si vyslechnout zajímavé informace a diskutovat o celém spektru témat týkajících se komunální politiky. Například o postavení obcí v systému veřejné samosprávy, o roli a kompetencích zastupitelů a také o tom, že je to právě zastupitel, kdo nese zodpovědnost za rozvoj obce. Zajimavou pasáž tvořilo předávání tipů, jak je obvykle i neobvykle možné zapojit veřejnost do obecního dění.

Sama paní předsedkyně Šebelová okomentovala setkání na svém facebookovém profilu následovně: "Dnes odpoledne jsem i přes bohatou sněhovou nadílku dojela za našimi novými zastupiteli ze STAN Zlínský kraj.
Na semináři jsem se s nimi podělila o své znalosti a zkušenosti z mé praxe ve vedení obce. Probrali jsme pravomoci zastupitele, metody a techniky zapojení veřejnosti do řízení obcí. Zazněly také majetkové, finanční a rozpočtové otázky. Doufám, že některé dnešní informace využijí zastupitelé Starostové a nezávislí při práci ve svých obcích. Přeji jim v této náročné, ale krásné práci mnoho úspěchů."

Podobných akcí ve spolupráci s hlavní kanceláří hnutí STAN má do dalšího roku v regionech přibývat. Děkujeme tímto paní místopředsedkyni Michaele Šebelové, že nás poctila svojí návštěvou a také všem zúčastněným zastupitelům za zájem o setkání a vzdělávání se za účelem lepšího rozvoje jejich obcí a měst.

Autor: Marek Smetana