Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj KRAJŠTÍ ZASTUPITELÉ STAN PODPOŘILI UKONČENÍ SPOLUPRÁCE S PARTNERSKÝMI REGIONY V RUSKÉ FEDERACI

KRAJŠTÍ ZASTUPITELÉ STAN PODPOŘILI UKONČENÍ SPOLUPRÁCE S PARTNERSKÝMI REGIONY V RUSKÉ FEDERACI

1. 3. 2022

ZLÍN - Jeden z mimořádných bodů včerejšího zasedání Zastupitelstva Zlínského kraje se týkal ukončení dohod o spolupráci s partnerskými regiony v Ruské federaci. 

KRAJŠTÍ ZASTUPITELÉ STAN PODPOŘILI UKONČENÍ SPOLUPRÁCE S PARTNERSKÝMI REGIONY V RUSKÉ FEDERACI

KRAJŠTÍ ZASTUPITELÉ STAN PODPOŘILI UKONČENÍ SPOLUPRÁCE S PARTNERSKÝMI REGIONY V RUSKÉ FEDERACI

Tento bod reagoval na aktuální válečný konflikt na Ukrajině. Ukončení spolupráce Zlínského kraje s jeho partnerskými regiony z Ruské federace schválili na včerejším zasedání zastupitelé Zlínského kraje. Konkrétně jde o Samarský kraj, Udmurtskou republiku a Jaroslavskou oblast, s nimiž má Zlínský kraj uzavřeny dohody, případně memorandum o spolupráci. Zastupitelstvo zároveň přijalo usnesení, ve kterém odsuzuje nevyprovokovanou, agresivní a vojenskou invazi ze strany Ruské federace vůči Ukrajině a podporuje ukrajinskou územní celistvost a suverenitu. Krajští zastupitelé za STAN toto usnesení podpořili.

Personální změny v zastupitelském klubu STAN. Petr Gazdík odchází, novým předsedou se stal Tomáš Pifka

Během včerejšího zasedání se ministr školství Petr Gazdík (STAN) vzdal místa zastupitele Zlínského kraje. Hlavní důvod je ten, že nechce kumulovat politické funkce. Odstoupil i z krajského výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. V obou pozicích ho nahradil Martin Zábranský (STAN), místostarosta Starého Města na Uherskohradišťsku. “Dnes dopoledne jsem složil slib člena Zastupitelstva Zlínského kraje. Rád bych poděkoval Petru Gazdíkovi  ministru školství, který mi předal svůj mandát, poté co se rozhodl plně věnovat práci ministra. Bude to pro mne velká výzva a zodpovědnost, ale těším se,” reagoval po svém zvolení nový krajský zastupitel Martin Zábranský. Novým předsedou krajského zastupitelského klubu byl zvolen Tomáš Pifka. Ten bude v této pozici navazovat na Petra Gazdíka.

Autor: Aleš Durďák