Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Krajský sněm si zvolil nové vedení, to chce jít cestou prvorepublikového fungování stran

Krajský sněm si zvolil nové vedení, to chce jít cestou prvorepublikového fungování stran

25. 5. 2021

Zlín - 24.5. proběhl v distanční podobě Krajský volební sněm STAN ve Zlínském kraji. Ve 12ti bodovém programu, mezi jehož hosty nechyběl předseda hnutí STAN Vít Rakušan, došlo také k volbě nového krajského vedení.

Krajský volební sněm distanční formou (24.5.)

Krajský volební sněm distanční formou (24.5.)

Krajský sněm v tajné volbě odhlasoval, že  složení Krajského výboru STAN Zlk bude opět v sedmičlenném složení. Oproti předchozím dvě letům se však snížil počet místopředsedů ze tří na dva. Celkem se tak jedná o jednoho předsedu, dva místopředsedy a čtyři členy Krajského výboru.

Předseda krajského výboru

V tajné volbě obhájil pozici předsedy Krajského výboru Mgr.Petr Gazdík, který získal nominaci od šesti oblastních sdružení.  "Tím, že naše členská základna STAN ve Zlínském kraji postupně výrazně narůstá, řešil jsem v předchozím období společně s ostaními zástupci Krajského výboru možnosti, jakým způsobem naši krajskou organizaci transformovat. Dle stanov jsme se vydali cestou zakládání oblastních sdružení, kterých dnes máme osm. Toto další dvouleté období by mělo být obdobím jejich vzkvétání. Mojí vizí je prvorepublikové fungování stran a politických hnutí. Tedy, že to nebude jen o občasném setkávání se při Krajském sněmu, ale že se bude skutečně jednat o pravidelnou diskuzi o konkrétních programových tématech, které členy, registrované příznivce a podporovatele hnutí STAN trápí a které trápí obyvatele v místech, kde žijí. My jako politické hnutí se zastoupením od obcí až po Europarlament se budeme snažit tyto impulzy přenášet na různá patra politiky, kde se tyto záležitosti budou řešit," uvedl  Petr Gazdík. Celkem získal podporu od 93% hlasujících.

Místopředsedové krajského výboru

Z celkem tří kandidátů uspěli v tajné volbě na dva místopředsedy Ing.Tomáš Pifka, místostarosta Vsetína a Ondřej Běták, jeden ze zakladatelů hnutí STAN ve Zlíně. Oba uspěli v prvním kole tajné volby, kdy získali nadpoloviční počet platných hlasů všech registrovaných delegátů. Tomáše Pifku nominovalo ke kandidatuře Oblastní sdružení Valašsko, Ondřeje Bětáka nominovalo ke kandidatuře Oblastní sdružení Zlín. Naopak neuspěl Jiří Linka, technický manažer a člen oblastního sdružení Zlín. Ten kandidoval na vlastní žádost a nezískal žádnou nominaci.

Členové krajského výboru

Předsedu a dva místopředsedy doplnili čtyři členové Krajského výboru, kteří byli zvoleni v tajné volbě. Jedná se o Mgr. Martinu Horňákovou (starostka Babic), která získala nominaci od Oblastního sdružení Uherské Hradiště, Mgr. Josefa Havelu (ředitel Gymnázia Korměříž), který získal nominaci od Oblastního sdružení Kroměříž, Josefa Zichu (starosta Vysokého Pole), který získal nominaci od Oblastního sdružení Valašské Klobouky a Mgr. Pavla Simkoviče (zástupce ředitele Gymnázia Lesní čtvrť).

Pozvánka Krajského sněmu s body jednání

Autor: Aleš Durďák