Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Krajské volby 2020 Nikdy není pozdě. Snad...

Nikdy není pozdě. Snad...

10. 8. 2020

S radostí sleduji, jak významné osobnosti naší politické scény dospívají k poznání o závažnosti situace. S lítostí, že až nyní ...

Ziggy Horváth, kandidát do krajských voleb na kandidátce STAN, BEZPP

Ziggy Horváth, kandidát do krajských voleb na kandidátce STAN, BEZPP

Vážený pane Fischere,
dovoluji si reagovat na Váš příspěvek ze dne 5.8. , kde vyjadřujete své znepokojení nad /ne/konáním nejvyššího státního zástupce ve věci střetu zájmů našeho trestně stíhaného premiéra, Andreje Babiše (viz Váš text níže).
Otázku, zda je Česká republika právním státem, jsem si v minulosti kladl už mnohokrát. Nejčastěji asi v roce 2001, kdy byl v Přerově na ulici přepaden speciální jednotkou URNA bývalý politický vězeň, válečný veterán a čestný občan města Přerova, Kpt. Vladimír Hučín. S pytlem na hlavě byl převezen do pankrácké věznice, rok vězněn a následně řadu let souzen ve zpočátku tajném procesu s vyloučením veřejnosti. Po pěti letech byl ve všech sedmi vykonstruovaných obviněních postupně shledán nevinným. Předseda senátu krajského soudu v Olomouci v odůvodnění rozhodnutí prozradil, že celá akce, mající za cíl společenskou likvidaci dlouhodobě nejlépe hodnoceného důstojníka BIS chránícího náš stát před nepoškozenou agenturní sítí někdejšího Sovětského svazu, byla iniciována tehdejším premiérem Milošem Zemanem, který v tomto smyslu úkoloval ze své pozice vedení BIS (důkazy viz soudní spis). Okresní státní zástupkyně v jedné z řady emotivně vypjatých situací nechtěně otevřeně přiznala, že je osobně instruována (řízena) tehdejší nejvyšší státní zástupkyní, Marií Benešovou (zaprotokolováno). Úřad vyšetřování, který byl neodmyslitelnou součástí tohoto komplotu, vedl Váš dnešní senátní kolega, Miroslav Antl.
Stál jsem tehdy v čele protestů proti tomuto alarmujícímu bezpráví, předznamenávajícímu podstatně větší bezpečnostní riziko, které zmiňujete a s nímž máme co do činění dnes. Po dvaceti letech!
Škoda, že jste neprohlédl už tehdy. Nemuseli bychom dnes řešit situaci, ze které, dost možná, najdou cestu až příští generace. Přeji Vám (i nám všem) hodně štěstí ve Vaší dnešní skvělé práci, hodně úspěchů v dalším objevování tragických následků trestuhodně sametové revoluce a hlavně hodně sil k boji s dnes již podstatně silnější postkomunistickou saní.
Pokud chcete tuto situaci alespoň částečně napravit, trvejte prosím na zveřejnění soudního spisu kauzy "Hučín". Buďte si jist, že tudy vede cesta nejen k odpovědi na Vaši řečnickou otázku, ale především k usvědčení skutečné politicko-justiční mafie.
S přátelským pozdravem, lektor osvěty a primární prevence, písničkář a občanský aktivista, nezávislý kandidát STAN pro krajské volby, Zbyněk Ziggy Horváth
https://www.facebook.com/PavelFischerOfficial
Postup Nejvyššího státního zastupitelství nevnesl do případu Andreje Babiše jasno, ale zmatek. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nejprve oznámí, že střet zájmů premiéra v oblasti vlastnictví médií nebude řešit, a o něco později jeho vlastní úřad konstatuje, že premiér má v Agrofertu rozhodující vliv, de facto tedy média ve svém vlastnictví řídí či ovlivňuje. To je přece absurdní! Dokumenty a prohlášení nejvyšší soudní autority nejsou cárem papíru, musíme je brát vážně. Pro mě to znamená, že stojíme před otázkou, zda je Česká republika právním státem. Proto je nutno Pavla Zemana volat k odpovědnosti. Chci věřit, že to vláda učiní. A jestli ne, je nutno povolat k odpovědnosti vládu!
 

Autor: Aleš Durďák