Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Krajské nemocnici Tomáše Bati hrozí promrhání až 7 milionů korun

Krajské nemocnici Tomáše Bati hrozí promrhání až 7 milionů korun

1. 11. 2021

Zlín - V pondělí (1.11.) proběhlo v pořadí 7. zasedání Zastupitelstva Zlínského kraje. Zastupitelský klub STAN navrhnul zařazení mimořádného bodu, týkající se výběrových řízení Krajské nemocnice Tomáše Bati (KNTB) s cílem upozornit na netransparentní nakládání s finančními prostředky KNTB a.s. Tento mimořádný bod nakonec nebyl hlasy ANO, ODS, ČSSD a Pirátů schválen.

Krajské zastupitelstvo Zlínského kraje (1.11.2021)

Krajské zastupitelstvo Zlínského kraje (1.11.2021)

“Důvodů pro zařazení tohoto mimořádného bodu je několik. Tím nejzávažnějším důvodem je  demolice stávajících budov 18, 19 vypsaná zadavatelem Krajská nemocnice Tomáše Bati akciová společnost pro veřejnou zakázku, která je evidentně vyhlášena v rozporu s dobrými mravy a zákonem o veřejných zakázkách, což bude zkoumat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Krajské nemocnici Tomáše Bati tak hrozí promrhání až 7 milionů korun.

O tom, že tato zakázka není v pořádku, svědčí předpokládaná cena ve výše přibližně 11 milionů korun bez DPH. Z hlediska registru smluv prováděly  jiné firmy demolice v mnohem větším objemu za mnohem menší částky. Demolice 18 a 19 budovy má přes 10 tisíc metrů kubických v již zmiňované ceně přibližně 11 milionů korun bez DPH, oproti tomu například Fakultní nemocnice Olomouc likvidovala budovu G o objemu necelých 16 ti tisíc metrů kubických za cenu 4 843 221 korun bez DPH.“, uvedl krajský zastupitel za STAN Petr Gazdík, navrhovatel nového programového bodu.

Zastupitelský klub STAN tak nakonec neprosadil své usnesení v následujícím znění: Zastupitelstvo ZLK ukládá radě ZLK v pozici jediného akcionáře KNTB a.s. k okamžitému odvolání představenstva KNTB a.s. z důvodu netransparentního nakládání s finančními prostředky akciové společnosti. Tento mimořádný bod tak nakonec nebyl schválen, když z celkově 40ti hlasujících pro bylo 15 PRO, 13 PROTI  a 12 hlasujících se ZDRŽELO. 

 

 

Autor: Aleš Durďák