Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Komentář k otevřenému dopisu na podporu zřízení vyšetřovací komise k havárii na Bečvě

Komentář k otevřenému dopisu na podporu zřízení vyšetřovací komise k havárii na Bečvě

9. 3. 2021

Otevřený dopis na podporu zřízení vyšetřovací komise k havárii na Bečvě sepsali představitelé místních iniciativ pro informování o kauze na Bečvě (Husák, Halová, Jurečka) společně s představiteli místní organizace ČRS (předseda Pernický).

Marek Smetana, registrovaný příznivec hnutí STAN ve Zlínském kraji

Marek Smetana, registrovaný příznivec hnutí STAN ve Zlínském kraji

Celý průběh vyšetřování pozorně sledují a šíří o něm osvětu v rámci svých webových zdrojů a na sociálních sítích a mají důvodné podezření na nesprávné postupy vyšetřovacích orgánů a zúčastněných institucí. Zároveň zmíněné zástupce hlasu veřejnosti rovněž znepokojuje neochota poslanců napříč politickým spektrem odsouhlasit již jen návrh k projednání bodu o ustanovení sněmovní komise k havárii na Bečvě a ke zřízení této komise. Proto se signatáři obrátili přímo na poslance, kvůli kterým se návrh již 2x nepodařilo prosadit. Vyšetřovací komise by dle autorů dopisu měla pomoci vrátit ztracenou důvěru veřejnosti v objektivní vyšetřování a možná i napomoci k poučení z havárie do budoucna.

Autor článku: Marek Smetana

Autor: Aleš Durďák