Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Kampaň pro podzimní komunální volby zahájena!

Kampaň pro podzimní komunální volby zahájena!

21. 4. 2022

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se připravuje na letošní komunální volby, které rozhodnou o vedení měst a obcí na příští čtyři roky. V Praze představilo lídry svých kandidátek v krajských městech a základní prvky volební kampaně.

Kateřina Francová - náměstkyně primátora ve Zlíně

Kateřina Francová - náměstkyně primátora ve Zlíně

Lídrem kandidátky ve Zlíně byla zvolena Kateřina Francová, která v současnosti působí ve vedení magistrátu v pozici náměstkyně primátora a má na starosti sociální oblast a bytovou problematiku. „Pro naše město pracuji už druhé volební období. Pokud moji kolegové usoudili, že bych měla vést zlínskou kandidátku, beru to jako ocenění své dosavadní práce a se vší pokorou se ujmu role lídryně. Pro hnutí Starostů a nezávislých je Zlín výjimečným městem a uděláme maximum pro to, abychom mohli pro jeho obyvatele pracovat i nadále. Věřím, že naši prosbu o důvěru znovu vyslyší,“ prohlásila Kateřina Francová. Ta byla nyní pověřena oblastní organizací STAN Zlín předložením jmenovitého návrhu kandidátky pro komunální volby.
Symbolem letošní kampaně STAN se stal klíč. Ten už v dávných dobách symbolizoval nejen významné společenské postavení, ale především možnost měnit věci k lepšímu, otevírat dveře k lepší budoucnosti.
Mezi dvanáct klíčových oblastí, které chce STAN ve městech a obcích posouvat kupředu, patří moderní a chytrá řešení pro obce, zodpovědné hospodaření města či obce, transparentní přístup k občanům, podpora zeleně a životního prostředí, kvalitní zázemí pro vzdělávání, zdravý komunitní život, vstřícnost k seniorům, péče o kulturní památky, architektura ve veřejném prostoru, spolupráce s podnikateli, spolupráce se zemědělci a příprava na krizové situace.Komunální volby se uskuteční pátek 23.9. a v sobotu 24.9.2022.


 

Autor: Aleš Durďák