Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Jako lékaře mne láká práce na smysluplném projektu nové nemocnice

Jako lékaře mne láká práce na smysluplném projektu nové nemocnice

8. 9. 2020

Starost o věci veřejné mne pořád baví. Jsem rád, když za sebou vidím kus odvedené práce, říká lékař a po dvě volební období primátor města Zlína Miroslav Adámek. A je patrné, že práce ho baví i na kraji, kde v posledních čtyřech letech působil jako zastupitel se zaměřením na zdravotnictví a projekt nové nemocnice ve Zlíně-Malenovicích. 

 

Miroslav Adámek, náměstek pro oblast kultury a územní plánování.

Miroslav Adámek, náměstek pro oblast kultury a územní plánování.

„V končícím volebním období jsme se věnovali smysluplným věcem, dle mého názoru se není za co stydět. Doufám, že chyb, které mnohá rozhodnutí přináší, bylo co nejméně. Politik není všeználek, úřad má naštěstí mnoho schopných kolegů zaměstnanců, kterým je potřeba za práci v uplynulých čtyřech letech poděkovat,“ vzkázal.

A co dál, pokud mu voliči dají jako trojce kandidátky STAN důvěru? „Jako lékaře mne láká práce na smysluplném projektu výstavby nové nemocnice ve Zlíně-Malenovicích. Vidím v něm velký potenciál na několik desetiletí dopředu. Vždy jsem měl před očima prospěch svých pacientů a tady jsem o něm přesvědčen. Chci se i nadále věnovat přípravě projektu i po odborné stránce. Je nutné vyvracet řadu dezinformací a politických nánosů na této debatě. Je třeba trpělivě vysvětlovat přínos této akce i kolegům a občanům v okolních městech a obcích, aby nepodléhali strašení o snížení kvality péče ve svých regionech.“

MUDr. Miroslav Adámek

Vystudovaný, dvakrát atestovaný chirurg s bohatou praxí. Rád vzpomíná na Alma Mater v Olomouci. V letech 2010 – 2018 byl primátorem města Zlína, prvním v novodobých dějinách města, který svou pozici obhájil. Nyní je náměstkem primátora. Více o něm lze nalézt na jeho FB profilu. 

Říká o sobě: „Mám rád turistiku a běhy na delší tratě, což se mi osvědčilo i v politickém životě

Autor: Aleš Durďák