Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Jak dohnat deficit v počtu obyvatel města řešil při snídani starosta Slavičína Tomáš Chmela se svými radními a podnikateli z města

Jak dohnat deficit v počtu obyvatel města řešil při snídani starosta Slavičína Tomáš Chmela se svými radními a podnikateli z města

7. 7. 2023

Starosta Slavičína a nově zvolený předseda krajského výboru STAN Zlínský kraj, Tomáš Chmela, se drží v zavedené praxi pořádání snídaňových setkání na radnici se členy rady města a významnými osobnostmi Slavičínska. K příležitosti posledně konaného snídaňového setkání pozval místní podnikatele, kteří ve svých podnicích poskytují pracovní místa pro více než 20 osob.

Starosta Slavičína a nově zvolený předseda krajského výboru STAN Zlínský kraj, Tomáš Chmela.

Starosta Slavičína a nově zvolený předseda krajského výboru STAN Zlínský kraj, Tomáš Chmela.

„Probrali jsme spolu investice města, které nás letos čekají. Některé z nich, například bytová výstavba, mohou činnost místních firem dost ovlivnit, neboť každý zaměstnavatel bojuje s nedostatkem personálu,“ podotkl starosta města Tomáš Chmela.

Největší téma setkání byl úbytek obyvatel ve Slavičíně, který se projevuje právě nedostatkem pracovních sil ve městě. „Za poslední dvě desítky let jsme ztratili sedm set občanů, což je meta, kterou chceme zpátky dobýt v následujících letech,“ uvedl slavičínský starosta. Již nyní ve městě běží soukromá i městská bytová výstavba, která má motivovat zejména mladé lidi k bydlení ve Slavičíně. Jen město samotné připraví v následujícím období na 30 bytů.

Snídaně podnikatelů se koná pravidelně a navazuje na podobný počin, kdy město komunikuje rozvoj území také s okolními starosty. Akce se kromě starosty města zúčastnila také místostarostka Monika Hubíková, jednatel Technologického inovačního centra ve Zlíně Lukáš Trčka a RIS3 manažerka pro Zlínský kraj Zuzana Matulová.

(TZ)

 

Autor: Marek Smetana