Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Hnutí STAN Zlínský kraj si zvolilo lídra do krajských voleb i nové vedení Krajského výboru

Hnutí STAN Zlínský kraj si zvolilo lídra do krajských voleb i nové vedení Krajského výboru

22. 6. 2023

21. června 2023 se ve Starém Městě uskutečnil Krajský volební sněm hnutí STAN Zlínský kraj. Důvodem ke svolání sněmu byla volba lídra do krajských voleb v roce 2024. Sněm si jednomyslně
zvolil do vedení krajské kandidátky Tomáše Chmelu, úspěšného starostu Slavičína. U příležitosti tohoto setkání proběhla i volba složení Krajského výboru STAN ZLK. Tomáš Chmela uspěl suverénně i v tomto hlasování a stal se novým předsedou Krajského výboru.

Nově zvolený předseda KV STAN ZLK a lídr pro krajské volby 2024, Tomáš Chmela.

Nově zvolený předseda KV STAN ZLK a lídr pro krajské volby 2024, Tomáš Chmela.

Členy STANu ve Zlínském kraji zaujal hlavně jasnou vizí a snahou navrátit STAN ke kořenům svého vzniku, tedy k poctivé regionální politice. „Mojí politickou vizí jsou chytré obce a města včetně kraje. Je důležité se zaměřit na zlepšení komunikace s občany a usnadnit jim úkony vycházející z nároků samosprávy. Za nezbytné vidím rozvíjet systém komunitní energetiky, hospodařit s ohledem na životní prostředí a celkově podporovat občanské vyžití ve městech i na venkově. Vše by se mělo rozvíjet za zachování principu udržitelnosti. To je má dlouhodobá filosofie a udržitelnost je jeden z hlavních aspektů, které v současnosti zdůrazňuje i celostátní vedení hnutí STAN,“ uvádí ve své řeči k členské základně toho času ještě nominovaný a později za lídra i předsedu KV zvolený Tomáš Chmela.

O tom, že svá slova myslí skutečně vážně, svědčí jeho dlouholetá činnost ve vedení Slavičína. O projektech komunitní energetiky, opatřeních šetrných k životnímu prostředí či o modernizace tamního městského úřadu existuje nespočet příkladů dobré praxe právě ve Slavičíně. Za zmínku k práci Tomáše Chmely rozhodně stojí i to, že v minulých dnech převzal za Slavičín ocenění "Zelená obec roku".

Prvním místopředsedou Krajského výboru STAN ZLK byl zvolem Pavel Simkovič, který působí jako zástupce ředitele Gymnázia Zlín – Lesní Čtvrť. Místopředsedkyní se stala Eliška Olšáková, aktivní poslankyně STAN ze Zlínského kraje a rovněž předsedkyně Sdružení místních samospráv ČR a na pozici místopředsedy byl zvolen také Tomáš Pifka, předseda krajského Zastupitelského klubu STAN.

Jelikož byl na sněmu odsouhlasen návrh na nové uspořádání Krajského výboru, jsou nyní jeho součástí na pozici členů předsedové Oblastních organizací hnutí STAN Zlínského kraje. Kromě 1. místopředsedy KV Pavla Simkoviče, který je předsedou OO STAN Zlín a místopředsedy KV Tomáše Pifky, předsedy OO STAN Valašsko je tedy v aktuálním složení Krajského výboru rovněž předsedkyně OO STAN Uherský Brod, Kamila Buráňová, předseda OO STAN Rožnovsko, Petr Jelínek, předseda OO STAN Kroměříž, Josef Smažinka, předseda OO STAN Valašské Klobouky, Zdeněk Hověžák a předseda OO STAN Uherské Hradiště, Martin zábranský.

V rámci nového uspořádání Krajského výboru byli zvoleni přímou volbou také členové a shodou okolností oba dva muzikanti, Ziggy Horváth, lektor primární prevence ze Spytihněvi a Vlastimil Řezníček, dlouholetý starosta obce Pašovice.

Velmi vzácnými okamžiky sněmu byla vystoupení předsedy a prvního místopředsedy hnutí STAN, tedy ministra vnitra Víta Rakušana a poslance Lukáše Vlčka. Všichni přítomní členové a registrovaní příznivci s nimi měli možnost prodiskutovat různá témata. Pánům z vedení hnutí STAN patří poděkování za jejich návštěvu.

Autor: Marek Smetana