Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Hejtmanství si posvítí na bourací práce – konečně!

Hejtmanství si posvítí na bourací práce – konečně!

31. 10. 2022

Zlínský kraj – Hejtmanství bude prostřednictvím svého kontrolního výboru od počátku monitorovat přípravu a samotný průběh demoličních prací v areálu Uherskohradišťské nemocnice v souvislosti s potřebou budoucího vybudování Domova pro osoby se zdravotním postižením pro děti.  Krajští zastupitelé dnes schválili poskytnutí 20 milionů korun pro tento účel. 

Tomáš Pifka, předseda klubu krajských zastupitelů STAN

Tomáš Pifka, předseda klubu krajských zastupitelů STAN

S ohledem na historii, kdy krajští radní nevěnovali pozornost a přehlíželi nekalé jednání v KNTB při přípravě veřejné zakázky bouracích prací budov bývalé prádelny 18 a 19, kdy porušení pravidel konstatoval i ÚOHS, považovali krajští zastupitelé STAN za důležité se věnovat možnému nehospodárnému využití svých peněz již od počátku obdobné veřejné zakázky.

„Náš návrh byl na dnešním jednání schválen a budeme tak mít prostřednictvím kontrolního výboru absolutní dohled nad přípravou veřejné zakázky na bourací práce. Právě nezvládnutí podobné zakázky v KNTB bylo v nedávné minulosti důvodem odvolání předsedy představenstva KNTB radou kraje, i když jsme na toto prostřednictvím našeho zástupce zde opakovaně předem upozorňovali. Groteskou pak byla následná instalace této chybující osoby do dozorčí rady KNTB,“ objasnil Tomáš Pifka, předseda klubu krajských zastupitelů STAN.

Krajští zastupitelé dnes schválili poskytnutí příspěvku 20 milionů korun pro svou příspěvkovou organizaci Sociální služby Uherské Hradiště na výše uvedené demoliční práce. Nově a poprvé za poslední roky bude krajský kontrolní výbor již od počátku vše kontrolovat, a to považujeme za důležité. Proto jsme to taky navrhli.

Autor: Marek Smetana