Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Gazdík vyzval vládu, ať mohou jít do školy všechny děti už 25. května

Gazdík vyzval vládu, ať mohou jít do školy všechny děti už 25. května

21. 4. 2020

K tomu, aby vláda umožnila 25. května návrat do školních lavic nejen žákům prvního stupně základních škol, ale všem, vyzval vládu místopředseda hnutí STAN, jinak též učitel Petr Gazdík. Všichni žáci by podle něj měli dostat šanci vrátit se do třídy, když to jejich rodiče budou chtít. Pokud to rodiče to odmítnou, byly by jejich děti na konci školního roku přezkoušeny.

 

Místopředseda hnutí STAN, foto: Kateřina Šulová, ČTK

Místopředseda hnutí STAN, foto: Kateřina Šulová, ČTK

Jako první vláda otevřela tento týden vysoké školy, tento týden v pondělí pro studenty posledních ročníků. Následovat budou 11. května studenti posledního ročníku středních škol kvůli přípravě na maturity a od 25. května mohou do základních škol docházet i žáci prvního stupně.

„Je nesmysl, že otevřeme hobbymarkety, necháme ostříhat psy, ale kostely zůstávají zavřené,“ řekl Jan Farský. Kostely se mají otevřít od 27. dubna, ale zatím pouze jen pro 15 lidí. A kadeřnické a holičské služby až 25. května, zatímco tyto služby jsou pro psy už od začátku tohoto týdne.

„Nedokážu kroky vlády pochopit a nedokážu je lidem vysvětlit,“ uvedl Farský a vybídl ministry, aby vláda nefungovala podle toho, kdo na ni právě zatlačí, ale aby nastavila jasná pravidla. „Zatím se vládne vrchnostensky a ne jako služba,“ řekl Farský.

Politici hnutí STAN deklarovali, že nepodpoří prodloužení nouzového stavu v květnu. Podle STAN není důvodem pro delší nouzový stav to, že chce vláda pokračovat v nákupech z Číny.

Zdroj: idnes.cz

 

Autor: Aleš Durďák