Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Den za obnovu lesa ve Zlínském kraji přilákal stovky dobrovolníků

Den za obnovu lesa ve Zlínském kraji přilákal stovky dobrovolníků

21. 10. 2019

V sobotu (19.10.) proběhlo na celkem na 14 místech po celé České republice sázení stromů. Celkem dorazilo do porostů přes 30 000 lidí, také ve Zlíně v lokalitě U Majáku byly pracovité ruce hodně znát. Akce proběhla v Revíru Malenovice, Pod Tlustou horou "Na plácku".

Den za obnovu lesa (19.10.) , Revír Malenovice

Den za obnovu lesa (19.10.) , Revír Malenovice

"Jsme mimořádně potěšení zájmem dobrých lidí a co víc, těší nás, že přišly celé rodiny, je tu moře dětí," pochvaloval si zlínský krajský ředitel lesů ČR Libor Strakoš.

To potvrzuje také Jiří Linka (reg. příznivec STAN), který akci navštívil se svou manželkou a dcerou. "Naši dcerku aktivně vedeme k vnímání přírody jako něčeho, o co se musíme svědomitě starat a chránit si to. Tato akce bylo skvělá především v tom, že si mohla sázení vyzkoušet na vlastní kůži. Tato zkušenost je v tomto směru nepřenosná," doplňuje Jiří Linka. 

Za STAN ve Zlínském kraji se akce zúčastnil také Filip Turecký (reg.příznivec STAN). "Příjemně mě překvapila vysoká účast a zájem veřejnosti. Za první hodinu akce odhaduji účast kolem 500ti účastníků. Akci jsem si velmi užil. Nakonec se mi podařilo vykopat 15 jamek pro 15 dubů," řekl Filip Turecký. Na akci se sázely se  jedle, buky, duby, borovice, ale i jilmy nebo lípy.

 

PROPOZICE PRO KONÁNÍ VE ZLÍNSKÉM KRAJI NALEZNETE V NÁSLEDUJÍCÍM ODKAZE

 

 

 

 

Autor: Aleš Durďák