Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Co očekává Eliška Olšáková a Petr Gazdík od prezidenta Petra Pavla?

Co očekává Eliška Olšáková a Petr Gazdík od prezidenta Petra Pavla?

9. 3. 2023

Česká republika má od 9. 3. 2023 nového prezidenta. Je jím Petr Pavel, který vystřídal ve funkci Miloše Zemana. K oběma hlavám státu se vyjádřili poslankyně a poslanec za STAN Zlínského kraje, Eliška Olšáková a Petr Gazdík.

Inaugurace prezidenta České republiky Petra Pavla, 9. 3. 2023

Inaugurace prezidenta České republiky Petra Pavla, 9. 3. 2023

Eliška Olšáková se vyjádřila k uplynulému mandátu prezidenta Miloše Zemana následně: "Pozitivní je, že to byl další prezident, který byl zvolen demokraticky. To je velmi cenné. Jednoslovně se takto dlouhé funkční období vládnoucího politika hodnotit nedá, ale jak se říká, lidstvo prostě opakuje stejné chyby. A je důležité se z nich poučit. Rozhodně ale nebyl spojovacím článkem společnosti, což je podle mého názoru jeden ze zásadních úkolů prezidentské role."

Vůči nově zvolenému prezidentu Petru Pavlovi má pak Eliška Olšáková následující očekávání: "Jako předsedkyně Sdružení místních samospráv ČR, které hájí zájmy malých obcí, bych uvítala větší empatii a zájem o problematiku našeho venkova. Velmi vítám aktivní přístup nově zvoleného prezidenta a těším se na setkání s ním v rámci našeho sdružení.

Petr Gazdík by dnes již bývalého prezidenta Miloše Zemana pochválil snad jen za výjezdy do krajů, zejména v prvním volebním období. Rozhodně neopomenutelné je to, že Miloš Zeman rozděloval svými činy společnost.

"Od prezidenta Petra Pavla očekávám, že bude spojovat společnost, dá funkci jiný obsah a zaměří se na zahraničně-politické záležitosti," poznamenává Petr Gazdík.

Autor: Marek Smetana