Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Členové mSTAN ze Zlínského kraje: ,,Už nás štvaly politické dezinformace na Youtube." Proto vznikl nový ambiciózní projekt.

Členové mSTAN ze Zlínského kraje: ,,Už nás štvaly politické dezinformace na Youtube." Proto vznikl nový ambiciózní projekt.

29. 4. 2021

Členové mSTAN ze Zlínského kraje nedávno založili Youtube kanál “České volby do 10 minut”. Na něm začínají každý druhý týden přidávat dokumentární videa o jednotlivých volbách, které proběhly v ČR od Sametové revoluce. Na projektu se podílejí Vojtěch Vaník, Martin Čureček a Jan Ksiazkiewicz.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Projekt České volby do 10 minut můžete navštívit v tomto ODKAZE.  

,,Cíle tohoto kanálu jsou dva. První je bojovat s dezinformacemi na Youtube. Například když člověk chce vyhledat něco k prvním svobodným volbám vyskáčou na něj samá dezinformační videa jako "sametový zločin" apod..," uvedl spoluautor projektu Martin Čureček.

,,Druhou je zpracovat část české historie do krátkého ale obsahově bohatého videa, tak aby lidi nenudilo a zároveň předalo dostatečné informace o jednotlivých volbách.” doplňuje Jan Ksiazkiewicz.

,,Obecně je naším cílem uchovat videa co nejobjektivnější. Nechceme však skrývat fakt, že tyto videa vznikají pod záštitou mSTAN, jsou tvořena členy mSTAN a prezentována jako edukační aktivita mSTAN," uzavřel Vojtěch Vaník, předseda mSTAN ve Zlínském kraji.

Autor: Aleš Durďák