Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Aktuality Jižní Moravě zamířila pomoc od občanů, spolků i STANU ve Valašských Kloboukách

Jižní Moravě zamířila pomoc od občanů, spolků i STANU ve Valašských Kloboukách

22. 7. 2021

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – V uplynulých dnech a týdnech, kdy se jihomoravské obce stižené řáděním ničivého tornáda potýkaly s odstraňováním škod, proudila do oblasti pomoc také od klobouckých občanů, spolků, organizací a rovněž od města Valašské Klobouky. Lidé zareagovali na výzvu k finančním darům a během několika dnů přinesli na radnici více než 74 tisíc korun. Město vyčlenilo z rozpočtu dar 70 tisíc korun a další nepeněžní pomoc v hodnotě 65 tisíc zajistilo ve formě střešních krovů pro konkrétní rodinný dům. Pomáhaly také jednotky sboru dobrovolných hasičů, které okamžitě vyjely k likvidaci pohromy, a do obcí dorazila i nezbytná technická a materiální pomoc.

Eliška Olšáková, starosta Valašských Klobouk (STAN)

Eliška Olšáková, starosta Valašských Klobouk (STAN)

„Bezprostředně po tornádu vyjeli dobrovolní hasiči z Mirošova k odstraňování následků do Luhačovic, odkud byli následně převeleni do Mikulčic. Podle pokynů krizového štábu postavili a provozovali kontejner nouzového přežití, který sloužil jako zázemí pro zasahující hasiče. Podíleli se ale také na úklidu, podobně jako dobrovolní hasiči z Lipiny. Za jejich nasazení a obětavost jim patří velké poděkování,“ uvedla starostka Eliška Olšáková. Sbory dobrovolných hasičů z Valašských Klobouk, Mirošova, Lipiny, Smoliny, Tichova a Poteče společně s Klubem žen z Lipiny navíc společně darovaly do Mikulčic 6 metrů krychlových střešních latí a desek. Za bezplatnou přepravu patří poděkování Miloslavu Vaculčíkovi a firmě KDL Transport.

S velkým ohlasem se setkala výzva valašskokloboucké radnice, aby občané přinášeli finanční dary, které budou prostřednictvím transparentních účtů založených Sdružením místních samospráv ČR poukázány přímo konkrétním zasaženým obcím. „Děkujeme všem dárcům, kteří do této chvíle věnovali více než 74 tisíc korun. Možnost přinášet příspěvky na podatelnu a pokladnu městského úřadu a také do turistického informačního centra potrvá nejméně do konce letních prázdnin. Město Valašské Klobouky k darům od občanů připojilo svůj finanční dar 70 tisíc korun a dále na základě požadavků od konkrétní rodiny pomohlo zajistit dřevěný materiál na střechu domu v obci Hrušky,“ dodala starostka.

 

 

Autor: Aleš Durďák