Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Aktuality Ivo Mitáček přichází do zastupitelských klubů hnutí STAN. Ve městě Zlíně i ve Zlínském kraji

Ivo Mitáček přichází do zastupitelských klubů hnutí STAN. Ve městě Zlíně i ve Zlínském kraji

24. 6. 2021

Zlín – Zastupitelské kluby hnutí Starostové a nezávislí (STAN) ve městě Zlíně a ve Zlínském kraji se rozrostly o dalšího člena. Tím je Ivo Mitáček. Díky jeho příchodu se stal klub STAN početně nejsilnějším ve zlínském zastupitelstvu, ještě významnější roli než doposud bude hrát i v zastupitelstvu kraje.

Ivo Mitáček

Ivo Mitáček

Ivo Mitáček, který je veřejnosti známý zejména z dob působení u Policie ČR ve Zlíně a u Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje v pozici tiskového mluvčího, až dosud působil v městském zastupitelstvu v klubu Rozhýbejme Zlín, na krajské úrovni v klubu T-S-N. „Po třech letech oba tyto zastupitelské kluby opouštím, po dohodě s dnes už bývalými politickými partnery. Možnost pokračovat v rozdělané práci mi nabídlo hnutí STAN a já si této možnosti opravdu vážím. Jako nestraník a nezávislý regionální politik proto vstupuji do jeho klubů. Průsečík našich volebních programů mi dává dostatek prostoru pro realizaci stejných politických plánů a vizí pro město Zlín i Zlínský kraj, pro které jsem do komunální politiky před třemi lety vstupoval,“ prohlásil Ivo Mitáček, který poděkoval dosavadním politickým partnerům za spolupráci a novým za seriózní a otevřený způsob komunikace během jednání. 

V Zastupitelstvu města Zlína Ivo Mitáček opustí funkci předsedy kontrolního výboru, protože ta je vyhrazena opozičním stranám. Hnutí STAN, které je na zlínském magistrátu součástí koalice, se po jeho příchodu stalo nejsilnějším politickým subjektem. Má nyní deset zastupitelů, o jednoho více než hnutí ANO 2011. „Jsem přesvědčen o tom, že vstup Ivo Mitáčka do zastupitelského klubu STAN na úrovni města bude přínosem pro obě strany. A za sebe mohu říci, že rozumím důvodům a krokům, které ho k tomuto rozhodnutí vedly,“ konstatoval Pavel Simkovič, zlínský radní a předseda Oblastního sdružení hnutí STAN Zlín. „O přijetí Ivo Mitáčka do zastupitelského klubu hnutí STAN rozhodli členové zastupitelského klubu STAN v hlasování jednohlasně. Vnímám jeho krok jednak jako projev uznání postojům našeho klubu, jednak jako vyjádření důvěry našim zastupitelům.  V rámci města Zlína má nyní hnutí STAN nejpočetnější zastupitelský klub. Na spolupráci s Ivo Mitáčkem se těšíme“, vyjádřil se člen rady města a předseda zastupitelského klubu hnutí STAN ve Zlíně Bedřich Landsfeld

V Zastupitelstvu Zlínského kraje má nyní hnutí STAN, i s Ivem Mitáčkem, sedm členů, a je tak druhým nejsilnějším zástupcem opozice v tomto orgánu. „Jsme rádi, že jsme se s panem Mitáčkem dohodli na spolupráci. Získáváme do svého týmu odborně i lidsky velmi slušného a pracovitého člověka”, konstatoval Petr Gazdík, místopředseda hnutí STAN a předseda zastupitelského klubu STAN ve Zlínském kraji. 

Příchod Ivo Mitáčka dává hnutí STAN další možnosti, jak ještě více pracovat pro občany města Zlína a Zlínského kraje. Rozhodně počítá s dalším výrazným uplatněním tohoto odborníka, a to v rámci jeho zkušeností a dosavadních rozpracovaných úkolů. 

 

Ve Zlíně 22. června 2021

 

Autor: Aleš Durďák