Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Adámek chce čestným přístupem "vyléčit" i kraj

Adámek chce čestným přístupem "vyléčit" i kraj

8. 10. 2012

Lékař Miroslav Adámek je už dva roky zlínským primátorem. Největší město ve Zlínském kraji zatím vede úspěšně bez větších skandálů, ať už korupčních, nebo jiných.
Adámek chce čestným přístupem "vyléčit" i kraj

Adámek chce čestným přístupem "vyléčit" i kraj

Zatím se snaží ještě na malý úvazek pracovat ve Vsetínské nemocnici, a i to mluví samo za sebe. „Nechci přijít o lékařskou licenci,“ vysvětluje Adámek, proč slouží náročné noční služby v nemocnici a pak tráví den ve funkci primátora.


Jde o neobvyklý postup u primátora tak velkého města, jako je Zlín. Proto některé lidi překvapilo, když našli Adámkovo jméno na kandidátce č. 76 pod hlavičkou Starostové a nezávislí. „To chce sbírat další funkce a placené pozice?“ divili se. Tak tomu ale není, Adámek rozhodně nechce být sběratelem funkcí. Jen chce uplatnit zkušenosti z primátorské pozice i v krajském zastupitelstvu, které podle jeho slov není příliš provázané s tím, co se děje ve Zlíně. „To chci změnit. Zlín je krajské město, krajský úřad v něm sídlí a když vedu Zlín, tak bych se rád podílel i na vedení kraje,“ říká Adámek. A čeho tam chce dosáhnout? „Pokud od mocenských koryt odstavíme současné mocné z velké koalice, můžeme začít šetřit a spravovat kraj úsporně,“ podotýká Miroslav Adámek. Hodlá také využít svých dlouholetých zkušeností a radit ve zdravotnictví, které ve Zlínském kraji není v nejlepší kondici.