Hlavní stránka Regiony Vysočina Zástupci měst na Vysočině navštívili první letos narozená miminka

Zástupci měst na Vysočině navštívili první letos narozená miminka

4. 1. 2019

Jihlava se svého letošního prvního novorozeněte dočkala až ve čtvrtek 3. ledna. Prvním letošním miminkem je Jiřík, který přišel na svět krátce po 4 hodině ranní. Prvním letošním občánkem Třebíče se stal Hynek. Na svět přišel v třebíčské porodnici 2. ledna 2019 dopoledne.

Zástupci měst na Vysočině navštívili první letos narozená miminka

Zástupci měst na Vysočině navštívili první letos narozená miminka

Jiříka do Nemocnice Jihlava přišly přivítat  primátorka města Karolína Koubová s předsedkyní komise pro občanské záležitosti, radní Silvií Čermákovou. Jiřík dostal od zástupkyň vedení města malého plyšového ježka.

„Byla to zatím nejkrásnější povinnost, jakou jsem ve funkci primátorky mohla zažít. Přeji mamince i Jiříkovi hodně zdraví a spokojený život,“ popřála Karolína Koubová, která si jako zkušená dvojnásobná maminka miminko i pochovala.

Jiřík bude přivítán mezi občany města Jihlavy v dubnu. Zástupci vedení města jeho mamince předají květinu, většinou se daruje jedna rudá růže. Jiřík dostane také pamětní list, peníz a hračku.

Rodičům a malému Hynkovi přišel v pátek 4. ledna do porodnice poblahopřát starosta městaTřebíč Pavel Pacal společně s místostarostou Milošem Hrůzou.

Malý Hynek od města dostal dárkový poukaz v hodnotě 2.000 korun, pamětní medaili, dárkový balíček s dětskými potřebami a pamětní list, maminka kytici.

Autor: Pavel Hájek