Hlavní stránka Regiony Vysočina Žďár nad Sázavou hledá tajemníka

Žďár nad Sázavou hledá tajemníka

10. 12. 2018

Žďár nad Sázavou 10.12.2018 - Jan Havlík pracoval na svém postu jednadvacet let, teď dal přednost postu opozičního zastupitele.

Žďár nad Sázavou hledá tajemníka

Žďár nad Sázavou hledá tajemníka

Tajemníka, případně tajemnici městského úřadu, hledá žďárská radnice. Zájemci o tuto pracovní pozici se mohou hlásit do 19. prosince, přičemž se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou s předpokládaným nástupem v únoru až dubnu příštího roku. Nový zaměstnanec na této pozici vystřídá dlouholetého stávajícího tajemníka žďárského úřadu Jana Havlíka, kterého coby lídra nové strany Změna 2018 výsledek komunálních voleb ve Žďáře výsledek nad Sázavou vynesl do zastupitelského křesla.

S ohledem na zákonem danou takzvanou neslučitelnost funkcí si tak musel vybrat, zda bude řadovým zastupitelem, anebo zůstane tajemníkem, který má na vedení města zcela odlišné názory než jeho volení „chlebodárci“.

„Dne 1. listopadu jsem rezignoval na funkci tajemníka s účinností k 31. lednu. Tím je v souladu se zákonem o volbách vyřešena neslučitelnost s mandátem zastupitele, který jsem přijal. Budu dále pracovat pro město jako opoziční zastupitel,“ konstatoval Jan Havlík, který post tajemníka žďárské radnice vykonával jednadvacet let.

Jinak by to zřejmě nešlo, vzhledem k tomu, že ze šéfa úředníků Jana Havlíka se v průběhu posledních čtyř let stal velký kritik staronového vedení Žďáru nad Sázavou. A vlastně i z tohoto důvodu se do komunální politiky pustil. „Bylo by velmi těžké najít důvěru k jeho dalšímu pokračování ve funkci,“ připustil předešlý starosta Žďáru a stávající koaliční zastupitel Zdeněk Navrátil (Žďár – živé město).

Podle svých slov dosluhující tajemník o další práci aktuálně nepřemýšlí. „Novou práci si najdu, až si trochu odpočinu a doženu osobní resty,“ řekl Havlík.

S obsazením pozice nového šéfa městského úřadu počítají zástupci města v průběhu února až dubna, čemuž by se rovněž měly přizpůsobit termíny výběrového řízení. Předpokladem je, že se první kolo uskuteční 8. ledna a druhé 22. ledna. Uchazeči budou pozváni a o dalším průběhu vždy v předstihu informováni. Mimo životopisu, údajů o odborných znalostech a výpisu z rejstříku trestů město od přihlášených zájemců požaduje vypracovanou vlastní koncepci řízení městského úřadu, a to v maximálním rozsahu pěti stran formátu A4.

Zdroj: Žďárský deník extra