Hlavní stránka Regiony Vysočina Vysočinu navštíví ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela

Vysočinu navštíví ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela

1. 2. 2023

Ministr průmyslu a obchodu ve čtvrtek 2. února navštíví Kraj Vysočina. Setká se se zástupci samospráv i firem, jednat bude také o energetice. Jedná se o druhou celodenní návštěvu ministra v Kraji Vysočina, ta poslední – 2. září 2022 – byla narušena dvoudenním hlasováním o nedůvěře vládě vyvolaným opozičními poslanci.

Vysočinu navštíví ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela

Vysočinu navštíví ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela

„Minulou návštěvu pana ministra Síkely narušilo hlasování o nedůvěře vládě, a tak jsme nestihli celý plánovaný program, jsem proto rád, že si pan ministr opět našel čas, aby náš kraj navštívil,“ uvedl poslanec za STAN Lukáš Vlček, který cestu ministra do Kraje Vysočina inicioval.

Ministra Síkelu bude po cestách na Vysočině kromě poslance a krajského předsedy hnutí STAN Lukáše Vlčka doprovázet také senátorka za Třebíčsko Hana Žáková a krajský radní Pavel Hájek. Společně s dalšími hosty se dopoledne zúčastní valné hromady Energetického Třebíčska.

Ministr průmyslu a obchodu má dále na programu návštěvu firem TTS Energo v Třebíči a DAFE-PLAST v Polné. Na krajském úřadu v Jihlavě bude jednat se členy vedení Kraje Vysočina a v Polné se setká se zástupci vedení města a následně členy hnutí STAN z Vysočiny.