Hlavní stránka Regiony Vysočina Vyměnit se dá přes dva tisíce kotlů. Kraj zjišťuje, kdo se chce vzdát uhlí

Vyměnit se dá přes dva tisíce kotlů. Kraj zjišťuje, kdo se chce vzdát uhlí

2. 12. 2018

Vysočina 2.12.2018 – Třetí vlna kotlíkových dotací již vůbec nepočítá s uhlím a Kraj Vysočina tak zjišťuje, jaký zájem mezi veřejností tento dotační titul vyvolá.
 

Vyměnit se dá přes dva tisíce kotlů. Kraj zjišťuje, kdo se chce vzdát uhlí

Vyměnit se dá přes dva tisíce kotlů. Kraj zjišťuje, kdo se chce vzdát uhlí

Přitom kotlů, které by bylo možné vyměnit, je stále dost. „Podle informací Ministerstva životního prostředí by bylo možné v regionu vyměnit ještě dalších 2378 starých kotlů na pevná paliva za nové zdroje tepla,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal. Zásadní však je, že dotace tentokrát nebude pro kotle spalující uhlí, ani v kombinaci s biomasou.
Ministerstvo životního prostředí plánuje, že by kraje žádaly o dotace do konce února příštího roku. Výše dotace by přitom měla zůstat pětadevadesát až sto dvacet tisíc korun na jednu výměnu. Zájemci mohou pořídit kondenzační plynový kotel, kotel na biomasu nebo tepelné čerpadlo.

První kolo Kotlíkových dotací na Vysočině bylo zrealizováno v roce 2016, tehdy byly dotace ve výši téměř 250 milionů korun vyčerpány během devíti dní. Druhé kolo proběhlo o rok později, tehdy se žadatelé mohli hlásit víc než deset měsíců. Vyhlášení třetího kola se předpokládá na druhou polovinu roku. Podrobné informace a internetový průzkum pro širokou veřejnost lze najít na webové adrese extranet.kr-vysocina.cz/kotliky/
 

Zdroj: https://jihlavsky.denik.cz/z-regionu/kraj-vysocina-zjistuje-kdo-se-chce-vzdat-uhli-20181202.html