Hlavní stránka Regiony Vysočina Vyhlášení celostátních výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys

Vyhlášení celostátních výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys

27. 5. 2019

Aktuálně byly vyhlášeny výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys za celou Českou republiku. Město Pacov skončilo na skvělém 9. místě z 227 hodnocených měst, což je nejlepší celostátní výsledek za celou více jak 10-ti letou dobu výzkumu.

Vyhlášení celostátních výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys

Vyhlášení celostátních výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys

Město pro byznys je srovnávací výzkum, který již jedenáctým rokem vyhodnocuje podnikatelské prostředí ve všech obcích s rozšířenou působností v ČR a ve všech městských částech Hlavního města Prahy. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom. Data vyhodnocuje agentura pro informace a analýzy Datank. Cílem výzkumu je vytvořit diskusní platformu na téma podpory malého a středního podnikání a poskytnout zpětnou vazbu radnicím.

Metodika hodnocení

Město pro byznys je nejrozsáhlejším výzkumem municipalit v ČR. Srovnává mezi sebou 205 obcí a 22 městských částí Hlavního města Prahy, k čemuž využívá největšího počtu kritérií. Výzkum získává necelých 15 tisíc dat z nezávislých zdrojů, jako jsou Český statistický úřad, Ministerstvo financí ČR, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, CRIF - Czech Credit Bureau, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy či největšího online průzkumu platů www.platy.cz. Další data se získávají vlastními "mystery testováními" a vlastními šetřeními.

Metodika hodnocení je založena na vyhodnocení 23 kritérií rozdělených do dvou základních oblastí:

Podnikatelské prostředí - 14 kritérií
Přístup veřejné správy - 9 kritérií

Zdroj: http://mestoprobyznys.cz/aktuality/id/2671