Hlavní stránka Regiony Vysočina Vít Rakušan navštívil Vysočinu

Vít Rakušan navštívil Vysočinu

20. 8. 2021

Předseda Vít Rakušan přijel navštívit Vysočinu. Na jihlavském a telčském náměstí diskutoval s voliči, setkal se členy a příznivci STAN a navštívil i několik vysočinských firem.

Vít Rakušan navštívil Vysočinu

Vít Rakušan navštívil Vysočinu

První zastávkou byl závod společnosti DAFE-PLAST v Polné. Ta patří k nejvýznamnějším českým firmám vyrábějících plastová i kompozitní okna, hliníková okna, prosklené stěny a zimní zahrady. V posledních letech navíc udělali velkou ekologickou modernizaci. „Začínali s osmi zaměstnanci, dnes jich mají 180 kmenových. Dobrá práce,“ chválí Vít Rakušan.

Následovalo AGRO družstvo vlastníků v Puklici, které se zabývá mléčným chovem skotu, chovem prasat a pěstováním pšenice, ječmene, řepky a brambor. „Jsou skvělým příkladem toho, jak by to mělo v našem zemědělství vypadat: lidé se vztahem ke krajině a prostředí, kde žijí, kteří podporují místní zaměstnanost, nevyvádí peníze z regionu a přispívají k vyšší potravinové soběstačnosti naší země. Úspěšně se brání agrofertizaci,“ vyzdvihuje krajský lídr Lukáš Vlček.

Posledním navštíveným podnikem byl byl Swoboda – stamping v Jihlavě, který má pobočky v šesti zemích Evropy, Ameriky a Asie. Dva z nich se nachází na Jihlavsku. „Ani náhodou se nejedná o žádnou montovnu. Kromě výroby se zabývají také precizním vývojem prototypů,“ podotýká Lukáš Vlček.

Vít Rakušan na Vysočině