Hlavní stránka Regiony Vysočina Vánoce v Třebíči si vychutnáte všemi smysly

Vánoce v Třebíči si vychutnáte všemi smysly

5. 12. 2023

Nejhezčí vánoční město na Moravě. Tímto titulem se pyšní Třebíč na Vysočině, která se opět zahalila do tisíců světýlek. Po celém městě je rozmístěna vánoční výzdoba v podobě osvětlených stromů, sloupů, mostů, památek a 3D dekorů. Karlovo náměstí navíc letos poprvé oživilo vánoční vyhlídkové kolo.

Vánoce v Třebíči si vychutnáte všemi smysly

Vánoce v Třebíči si vychutnáte všemi smysly

K tradičním místům, jako je městský park Hrádek či prostranství před kulturním domem v Borovině, každoročně přibývají nové části, které jsou vyzdobeny. „Zaměřujeme se například na mosty. Letos poprvé tak je vyzdobena lávka pro pěší přes řeku Jihlavu za hlavní poštou,“ přiblížil starosta Pavel Pacal.

Návštěvníci tak mohou obdivovat větrný mlýn lemující stovky žároviček, adventní věnec, zářící veverky i jelení rodinku. Novinkou je mašinka se dvěma vagóny nebo třeba nasvícené vyhlídkové kruhy nad městem.

Třebíč každoročně láká nejen místní, ale lidi z celé republiky. A užít si ji mohou doslova všemi smysly. Světelné dekorace doplňují voňavé stánky na Karlově náměstí, které nabízí punč, trdelníky a další dobroty. Nechybí ani jarmark s vánočním zbožím, Ježíškova pošta, kolotoče, vánoční fotokoutky a každodenní kulturní program pro děti i dospělé.

Na druhý svátek vánoční se pak můžete těšit na tradiční Štěpánský sousedský punč. Ten si můžete vychutnat od 14 do 15 hodin na Karlově náměstí a nalije vám ho sám starosta.

Třebíč investuje do sváteční výzdoby podobnou částku jako předešlé roky, tedy přes dva miliony korun. Většina z těchto peněz padne na pronájem, dopravu a instalaci 3D světelných objektů, jež jsou rozmístěny po městě. „Osvětlení se snažíme každým rokem vylepšovat, abychom umocnili sváteční atmosféru. Navštivte jedinečnou vánoční Třebíč a vychutnejte si kouzelnou atmosféru nejkrásnějších svátků v roce na vlastní kůži,“ pozval Pavel Pacal.

Autor: Jana Kudrhaltová

Vánoční Třebíč. Foto: Jakub Mertl