Hlavní stránka Regiony Vysočina Úspěchy Pavla Hájka

Úspěchy Pavla Hájka

28. 6. 2024

Vážení spoluobčané, dovolte mi krátce zrekapitulovat, co se nám na Vysočině v oblasti životního prostředí, zemědělství, vodního a lesního hospodářství podařilo.

Pavel Hájek

Pavel Hájek

Vodovody, kanalizace, čistírny odpadních vod a malé vodní nádrže. Život bez nich si představit nedokážeme a jsou velmi potřebné i pro přírodu. Za celé volební období jsme podpořili více než stovku vodohospodářských staveb za zhruba tři miliardy korun, v letošním roce historicky nejvyšší částkou 111 milionů korun. A díky tomu i ty nejmenší obce v kraji mohou realizovat finančně náročné projekty, které výrazně zlepšují vám, obyvatelům Vysočiny, život.

Podařilo se nám dostat regionální potraviny do škol. Spouštíme elektronické tržiště, kde budou své produkty nabízet přímo pěstitelé a výrobci z regionu. Podpoříme tím místní producenty a dostaneme kvalitní potraviny z Vysočiny přímo do školních jídelen.

Dále úspěšně obnovujeme lesy po kůrovcové kalamitě, dokončili jsme studii propojování vodárenských soustav, posílili jsme spolupráci s obcemi, děláme maximum pro ochranu přírody, cenných lokalit a celé Vysočiny, aby byla stále tak krásná a aby se nám na ní dobře žilo.

Podporujeme například také záchrannou stanici pro zvířata v Pavlově. A pokud přemýšlíte, kam o prázdninách vyrazit s rodinou, právě pavlovskou stanici bych vám vřele doporučil.

Užijte si léto a budu se těšit na další setkávání s vámi.