Hlavní stránka Regiony Vysočina Třebíč rozzářily tisíce světýlek. Originální výzdoba láká turisty z celé republiky

Třebíč rozzářily tisíce světýlek. Originální výzdoba láká turisty z celé republiky

8. 12. 2021

Mlýn lemující tisíce žároviček, zářící veverky a jelení rodinka nebo třeba nevšední adventní věnec před divadlem Pasáž. To je jen malý zlomek toho, co nabízí originální vánoční výzdoba Třebíče, která zaujala lidi napříč republikou.

Třebíč rozzářily tisíce světýlek. Foto: Jakub Mertl

Třebíč rozzářily tisíce světýlek. Foto: Jakub Mertl

Oproti loňsku se výzdoba značně rozrostla. „Osvětlení se snažíme každým rokem vylepšovat, abychom umocnili sváteční atmosféru,“ vysvětluje starosta Třebíče Pavel Pacal s tím, že k místům, která v tomto čase osvěcují už tradičně, přibyla i některá nová.

Letos poprvé se tak do vánočního hávu zahalily i městské části Hrádek a Borovina. Borovinskému kopci navíc vévodí větrný mlýn, kterému se po mnoha letech vrátily lopatky. I ty nyní září tisíci světýlek. „Nová výzdoba je také u baziliky svatého Prokopa nebo u Základní školy Kpt. Jaroše,“ doplňuje Pavel Pacal.

Nejsou to však jen svítící objekty, ale také množství nazdobených stromů a sloupů veřejného osvětlení, které Třebíč v době adventu rozzářily. „Přeji si, aby se vánočně vyzdobená Třebíč lidem líbila a aby si ji při procházkách užili,“ vyslovuje starosta své přání.

Výzdoba je oblíbená nejen mezi místními, ale i lidmi z celé Vysočiny a dalších koutů České republiky. „Dokonce jsme zaznamenali turistický zájem mířící přímo za vánoční výzdobou. To nás velmi těší,“ říká s úsměvem Pavel Pacal.

Třebíčské Vánoce mají ale i dobročinný rozměr. Jejich součástí je totiž veřejná sbírka. Kasičku zájemci najdou u vánočního stromu a výtěžek z ní pomůže dětskému oddělení Nemocnice Třebíč.

Vánoční Třebíč