Hlavní stránka Regiony Vysočina Tiskové zprávy Starostové pro Vysočinu se starají o Vysočinu

Starostové pro Vysočinu se starají o Vysočinu

23. 3. 2020

Jihlava 23.3.2020 Žijeme v době, kdy jsme si zvykli, že je řada věcí samozřejmých a ihned dostupných. Historie nás učí, že to není normální stav. Zapomínáme na to. Stav ne komfortu, vyvolaný současnou epidemií, by pro nás měl být poučením a příležitostí dělat věci příště jinak. Ve městech a obcích jsme se naučili improvizovat a řešit problémy v reálném čase a s reálnými prostředky.

Lukáš Vlček (STAN), kandidát na hejtmana Vysočiny

Lukáš Vlček (STAN), kandidát na hejtmana Vysočiny

„Současný stav dokážeme zvládnout, dokážeme svépomocí zajistit výrobu roušek nebo nechat vyrobit desinfekci. Dokážeme s lidmi komunikovat a pomoci starším a potřebným“, říká Lukáš Vlček (STAN), starosta Pacova a kandidát na hejtmana, který o aktivitě starostů na Vysočině dodává.

S velkým potěšením sleduji, jak situaci řeší moji kolegové z dalších měst. Jihlavský radní Libor Kuchyňa vytvořil skupinu dobrovolníků ze všech koutů našeho kraje, kteří jen za minulý týden pro zdravotníky, policisty, hasiče, seniory a další, co je akutně potřebují, ušili neuvěřitelných 18 tisíc roušek!

Mezi prvními v republice spustili aktivitu pomoci seniorům s nákupy prostřednictvím dobrovolníků v Třebíči pod vedením starosty Pavla Pacala, který navíc obyvatele města naprosto ukázkově o současné situaci pravidelně informuje pomocí městské televize. Za minulý týden v Třebíči nashromáždili a rozdali potřebným více než dva a půl tisíce ručně šitých roušek!

Jihlavská primátorka Karolína Koubová v krajském městě organizuje dobrovolníky, kteří pomáhají například seniorům, o aktuální situaci ve městě informují na speciálním webu a pravidelným hlášením rozhlasu. Mezi obyvatele Jihlavy také rozdává svůj optimismus.

Město Žďár nad Sázavou sbírá od dobrovolníků hotové roušky a distribuuje je potřebným. Městská policie i dobrovolní hasiči pomáhají rizikovým skupinám obyvatel například s dovozem léků. A přímo ve Žďáru tisknou dobrovolníci na 3D tiskárně štíty pro zdravotníky v první linii!

 

Starostové se starají o Vysočinu. Společně to zvládneme!

Autor: Pavel Hájek