Hlavní stránka Regiony Vysočina Tiskové zprávy Pět tisíc nových prvňáčků z Vysočiny začalo nový školní rok s bezpečným kufříkem a stavebnicí ROTO

Pět tisíc nových prvňáčků z Vysočiny začalo nový školní rok s bezpečným kufříkem a stavebnicí ROTO

2. 9. 2019

V novém školním roce na Vysočině usedlo do lavic v prvních třídách 4991 malých školáčků. Prvňáčci zasedli v 269 prvních třídách a všichni od Kraje Vysočina obdrželi bezpečný kufřík a také stavebnici ROTO. Do škol v Kraji Vysočina ve školním roce 2019/2020 nastoupí do základních a středních škol 62 tisíc dětí.

Prvňáčci v Jihlavě dostali školní batoh a plyšového ježka - symbol Jihlavy

Prvňáčci v Jihlavě dostali školní batoh a plyšového ježka - symbol Jihlavy


Primátorka Jihlavy popřála hodně štěstí prvňáčkům na ZŠ Havlíčkova. Tradiční přivítání prvňáčků letos proběhlo lehce netradičně. Namísto návštěvy třídy s žáky rozdělenými do lavic přišla primátorka města Karolína Koubová (STAN) na chodbu základní školy Havlíčkova, kde na ni čekali zdejší žáci. Školáky nejprve přivítal ředitel školy, který poté předal primátorce slovo. Mohla tedy promluvit nejen k prvňáčkům, ale všem dětem i přítomným rodičům a učitelům.

„Nebojte se toho, že uděláte chybu, naopak! Chyba je cesta jak se naučit, jak trénovat a jak zdokonalit sebe i to, co děláte. A nikdy nepřestávejte být zvědaví, nebojte se na cokoli zeptat a nebojte se ani odpovídat, protože právě díky vzájemné komunikaci se toho dozvíte nejvíce. Proto své přání posílám spíše rodičům a učitelům – buďte se školáky trpěliví,“ uvedla primátorka.

Do školy se vydal i uvolněný radní pro oblast školství Daniel Škarka (STAN). Na ZŠ Jungmannova popřál hodně štěstí a úspěchů žákům v 1. A a představil se i předškolákům v přípravné třídě. Prvňáci letos dostali od zástupců vedení města Jihlavy školní batoh s pexesem, pastelkami, plastelínou a plyšovým ježkem.

Celkem se v letošním roce vydalo do školních lavic v Jihlavě 5 137 žáků. Poprvé se do lavic vydalo 546 prvňáčků.

Do prvních tříd v Třebíči nastoupilo 349 dětí. V základní škole Týnská přivítal nové žáčky starosta města a náměstek hejtmana Pavel Pacal (STAN): „Přeji vám i vašim rodičům, abyste ze školy měli radost. Aby vám škola dala nejenom vědomosti, ale také spoustu radosti a nových přátel. A vzhledem k tomu, že dnes od rána hodně prší, vám přeji, aby vám dnes napršelo hodně štěstí.“

Autor: Pavel Hájek