Hlavní stránka Regiony Vysočina Tiskové zprávy Ministr vnitra Vít Rakušan se setká se starostkami a starosty z Vysočiny

Ministr vnitra Vít Rakušan se setká se starostkami a starosty z Vysočiny

28. 3. 2023

Vysočinu ve čtvrtek 30. března navštíví 1. vicepremiér, ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Setká se s dobrovolnými hasiči a pohovoří na téma meziobecní spolupráce, kterému Ministerstvo vnitra nyní věnuje značnou pozornost. V rámci jeho programu ho čeká i debata se starosty z Kraje Vysočina.

Vít Rakušan

Vít Rakušan

„Vysočina je regionem malých obcí, i proto je pro nás nesmírně důležitá spolupráce jednotlivých obcí a měst a obslužnost venkova. Spolupráce a sdílení dobré praxe mezi obcemi byly vždy jednou z cest, jak zlepšit kvalitu života obyvatel a zároveň podpořit lokální a ekonomický rozvoj. Tématek bude také diskuze nad budoucností České pošty. Oceňuji proto, že se nám s panem ministrem i přes jeho plný kalendář podařilo uspořádat společné setkání se starosty Kraje Vysočina,“ říká poslanec a krajský předseda STAN Lukáš Vlček, který cestu ministra na Vysočinu inicioval.

Neméně důležitá je i podpora hasičů, a to jak profesionálních, tak těch dobrovolných. Právě s dobrovolnými hasiči, kteří jsou nedílnou součástí života obcí, se ministr setká ve Šlapanově na Havlíčkobrodsku, kam zavítá také za starostkou Veronikou Vyšinskou. Poté se přesune na více než hodinovou debatu s vysočinskými starosty, která se koná na zámku v Polné.

„Otevřená komunikace je pro nás jednou z priorit, a proto jsme se s panem poslancem Vlčkem při plánování mé cesty na Vysočinu shodli, že by bylo vhodné diskusi na platformě starostek a starostů uspořádat,“ doplňuje Vít Rakušan.

Den na Vysočině pak Vít Rakušan zakončí na krajském volebním sněmu STAN Kraj Vysočina. Na něm si členové Starostů a nezávislých z Vysočiny zvolí nové vedení. Funkci krajského předsedy bude obhajovat poslanec a 1. místopředseda hnutí STAN Lukáš Vlček.

Autor: Jana Kudrhaltová


Mohlo by vás také zajímat

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Malotřídka v Dolních Studénkách nadchla i ministra Beka

Mohlo by vás také zajímat

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Malotřídka v Dolních Studénkách nadchla i ministra Beka