Hlavní stránka Regiony Vysočina Tiskové zprávy Krajský sněm hnutí STAN na Vysočině zvolil vedení krajské organizace

Krajský sněm hnutí STAN na Vysočině zvolil vedení krajské organizace

20. 3. 2019

V úterý 19. března se v Jihlavě konal krajský sněm hnutí Starostové a nezávislí. Tak jako ve všech ostatních krajích, i na Vysočině se z rozhodnutí celostátního výboru hnutí STAN jednalo o sněm volební, na kterém byl zvolen nový krajský výbor, předseda a místopředsedové, delegáti na celostátní sněm a odsouhlasena nominace na celostátního předsedu hnutí.

Předseda krajské organizace hnutí STAN na Vysočině

Předseda krajské organizace hnutí STAN na Vysočině

Funkci krajského předsedy po dvou letech na této pozici obhájil starosta Pacova Lukáš Vlček. Prvním místopředsedou byl zvolen Martin Mrkos, starosta Žďáru nad Sázavou, druhým místopředsedou pak Pavel Pacal, starosta Třebíče.

Za další členy krajského výboru byly opětovně zvoleni starosta Nové Cerekve Zdeněk Rajdlík a Věra Bartůňková ze Zvěrkovic. Nově pak do sedmičlenného krajského výboru byla zvolena starostka Košetic Blanka Veletová a radní města Jihlavy, zástupce za Fórum Jihlava, Libor Kuchyňa. Členové nově zvoleného krajského výboru se vám představí v následujících číslech Stanovin.

Kraj Vysočina budou na celostátní sněmu hnutí STAN, který se koná v sobotu 13.dubna v Praze, zastupovat delegáti ze stanov, senátorka Hana Žáková a krajští zastupitelé Lukáš Vlček, Martin Mrkos a Pavel Pacal a dále krajským sněmem zvolení delegáti Věra Bartůňková a Libor Kuchyňa.

Jednomyslně pak byla odsouhlasena nominace Víta Rakušana na celostátního předsedu hnutí.

Účastníci krajského sněmu poté diskutovali o aktuálních problémech obcí, městysů a měst, situaci v krajské i celostátní politice a rovněž se zabývali přípravou voleb do zastupitelstva kraje, které se budou konat v roce 2020.

Autor: Pavel Hájek