Hlavní stránka Regiony Vysočina Starostové na Vysočině zvolili nový krajský výbor

Starostové na Vysočině zvolili nový krajský výbor

1. 6. 2021

Krajský sněm hnutí STAN na svém jednání ve Žďáře nad Sázavou zvolil nový krajský výbor hnutí v Kraji Vysočina, který povede organizaci následujíc dva roky

 

Starostové na Vysočině zvolili nový krajský výbor

Starostové na Vysočině zvolili nový krajský výbor

Funkci předsedy krajské organizace obhájil bývalý starosta Pacova a nynější náměstek hejtmana pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství, životního prostředí Lukáš Vlček. Změna nenastala ani na pozici místopředsedů, na kterých setrvali Martin Mrkos, starosta Žďáru na Sázavou a Pavel Pacal, starosta Třebíče.

 

Tři výše jmenovaní jsou jsou zároveň předsedy dříve zřízených oblastních organizací Pelhřimovsko, Žďársko a Třebíčsko a v krajském výboru je doplňuje předseda oblastní organizace Jihlavsko Libor Kuchyňa.

 

Krajský sněm zvolil i další členy desetičlenného krajského výboru, konkrétně Miloně Slabého, starostu Jemnice za okres Třebíč, Zdeňka Rajdlíka, starostu Nové Cerekve za okres Pelhřimov, Davida Šafránka, místostarostu Chotěboře za okres Havlíčkův Brod, Karolínu Kostečkovou za okres Žďár nad Sázavou a Jiřího Antonů a Karolínu Koubovou, primátorku Jihlavy za okres Jihlava.

 

"Jsem rád, že se o práci v krajském výboru přihlásili nové tváře" uvedl staronový předseda hnutí STAN na Vysočině Lukáš Vlček a dodal: "to, že jsou v krajském výboru zástupci všech okresů, je předpokladem pro další růst hnutí na Vysočině, v jednotlivých okresech, městech i obcích".

 

Krajský sněm zvolil také delegáty na celostátní sněm hnutí, který se bude konat 26. června v Praze. Vysočinu zde bude zastupovat devět delegátů.

 

Složení nového krasjkého výboru najdete zde.

Autor: Pavel Hájek