Hlavní stránka Regiony Vysočina Starostové a nezávislí kandidují na Vysočině v koalici s SNK-ED jako Starostové pro Vysočinu

Starostové a nezávislí kandidují na Vysočině v koalici s SNK-ED jako Starostové pro Vysočinu

16. 2. 2020

Politické hnutí Starostové a nezávislí (STAN) bude ve volbách do zastupitelstva Kraje Vysočina v roce 2020 kandidovat v koalici s SNK - Evropští demokraté (SNK-ED) a s podporou dalších tří subjektů pod tradičním názvem Starostové pro Vysočinu

Lukáš Vlček (STAN), kandidát na hejtmana

Lukáš Vlček (STAN), kandidát na hejtmana

Vedle koaličního partnera, kterým jsou tradičně SNK-ED, podpoří kandidátku regionální politická uskupení Fórum Jihlava, Pro Třebíč a ŽĎÁR – ŽIVÉ MĚSTO. Celkově se tedy jedná o pět spolupracujících subjektů.

Kandidátem na hejtmana bude nynější krajský zastupitel a dlouholetý starosta Pacova Lukáš Vlček, krajský předseda hnutí STAN na Vysočině a vítěz soutěže Nejlepší starosta Kraje Vysočina vyhlášené Svazem měst a obcí ČR v roce 2018.

Silnou kandidátní listinu tvoří nejen zástupci většiny velkých sídel na Vysočině, ale také řady obcí, městysů a významných osobností veřejného života. Kandidátní listinu svou účastí podpoří i oblíbená senátorka Hana Žáková.

„Jsem rád, že Krajský výbor hnutí STAN na Vysočině jednomyslně schválil volební koalici s SNK-ED s podporou uskupení Fórum Jihlava, Pro Třebíč a ŽĎÁR – ŽIVÉ MĚSTO,“ uvedl Lukáš Vlček. „Už teď můžeme deklarovat zájem o přednostní povolební spolupráci se subjekty zastupující liberální demokratické hodnoty,“ avizoval starosta Pacova.

„SNK - Evropští demokraté měli své zástupce ve všech volebních obdobích krajského zastupitelstva od začátku existence Kraje Vysočina. Vždy se jednalo o uznávané a silné osobnosti, a ne jinak tomu bude v letošním roce, kdy opakovaně spolupracujeme se Starosty a nezávislými,“ řekla Zdeňka Marková, 1. místopředsedkyně SNK-ED.

Starostové pro Vysočinu jsou dlouhodobě fungujícím uskupením výrazných a úspěšných lokálních politiků v Kraji Vysočina. Jednotliví kandidáti budou spolu s programovými body představeni na tiskové konferenci v první polovině roku 2020.

Autor: Pavel Hájek