Hlavní stránka Regiony Vysočina Šedou zeď u zimního stadionu v Chotěboři nově krášlí barevní sportovci

Šedou zeď u zimního stadionu v Chotěboři nově krášlí barevní sportovci

27. 10. 2021

Vstup na zimní stadion v Chotěboři nově „hlídají“ hokejisté, krasobruslaři i rychlobruslaři. Přilehlou zeď si totiž vzali do parády umělci z Artsprayers. Akci inicioval místostarosta David Šafránek.

Místostarosta Chotěboře David Šafránek.

Místostarosta Chotěboře David Šafránek.

„Před nějakou dobou jsme stadion dobudovali a teď jsme si říkali, že by bylo dobré nějakým způsobem zkrášlit i zeď u vstupu. Napadlo mě jít opět cestou graffiti, podobně jako u areálu naší Technické a lesní správy,“ uvádí David Šafránek.

Akce vyšla na osmdesát tisíc korun a u lidí se setkává vesměs s pozitivními reakcemi. „Jen na začátku byli někteří poněkud zaskočení, protože jeden z hokejistů měl na sobě sparťanský dres. Rychle jsme to ale vyřešili a teď už je z něj typický Chotěbořák. A od té doby se setkávám jen se samou chválou,“ usmívá se místostarosta.

On sám je s výsledkem také spokojený. „Přiznám se, že zeď u TELESu se mi líbí o trochu více, ale tato je také perfektní. Je to něco úplně jiného,“ komentuje David Šafránek.

Nevylučuje proto, že by podobná díla mohla v Chotěboři ještě přibýt. „Lidé se obávají, aby nám tady vůbec zbyla nějaká nepomalovaná stěna,“ směje se chotěbořský místostarosta.

Aktuálně ve městě navíc běží výzva tamní městské policie. „Ta oslovila naši mládež a vyhlásila soutěž o návrh na úpravu garáže nedaleko skateparku. Je to čistě jejich akce, já jim do toho nijak nezasahuji, ale líbí se mi, že se do této iniciativy pustili na základě již vzniklých projektů,“ oceňuje na závěr David Šafránek.

Fotoalbum