Hlavní stránka Regiony Vysočina Rozhodnuto. V čele Třebíče bude další čtyři roky stát Pavel Pacal

Rozhodnuto. V čele Třebíče bude další čtyři roky stát Pavel Pacal

3. 10. 2022

Pavel Pacal, který v Třebíči získal nejvíc preferenčních hlasů, obhájil post starosty města. Na starosti bude mít finance, školství, rozvoj města, krizové řízení, interní audit a vnější vztahy. Návrh bude schvalovat nově zvolené zastupitelstvo na svém ustavujícím zasedání, které proběhne pravděpodobně 20. října.

Rozhodnuto. V čele Třebíče bude další čtyři roky stát Pavel Pacal

Rozhodnuto. V čele Třebíče bude další čtyři roky stát Pavel Pacal

„Moc děkuji voličům i kolegům za důvěru, vážím si toho. Je to pro mě závazek být ještě lepší a starat se o naše krásné město,“ uvedl staronový Pavel Pacal.

Třebíč v příštích čtyřech letech povede koalice tvořená zástupci Pro Třebíč (STAN), ANO 2011 a KDU-ČSL. „Konečně se nám podařilo sestavit koalici, která není rozdrobená mezi několik stran. Zástupce obou subjektů vnímám jako pracovité a férové lidi,“ okomentoval toto rozhodnutí Pavel Pacal.

Rada města bude, stejně jako v předchozím volebním období, devítičlenná. Z toho Pro Třebíč bude mít čtyři zástupce. Z uskupení Pro Třebíč v ní kromě Pavla Pacala zasedne i Eva Vaňková, která navíc převezme agendu Zdravého města, Jaromíra Hanáčková a Jan Urbánek. V sedmadvacetičlenném zastupitelstvu je pak doplní ještě Karel Dolák, Adam Joura, Antonín Mládek a Petr Ottich.

Autor: Jana Kudrhaltová