Hlavní stránka Regiony Vysočina Rošáda v krajském zastupitelstvu: Vlčka a Koubovou nahradil Hájek a Burda

Rošáda v krajském zastupitelstvu: Vlčka a Koubovou nahradil Hájek a Burda

14. 12. 2021

Hned ke dvěma změnám v řadách krajských zastupitelů na Vysočině došlo na posledním prosincovém jednání. Lukáše Vlčka a Karolínu Koubovou ze zastupitelského klubu Starostové pro Vysočinu nahradili Jan Burda a Pavel Hájek.

Zleva: Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, Jan Burda a Pavel Hájek.

Zleva: Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, Jan Burda a Pavel Hájek.

Pavel Hájek, který je dlouholetým starostou Těchobuze na Pelhřimovsku, nahradil Lukáš Vlčka nejen v zastupitelstvu, ale i v radě kraje. Na starosti bude mít životní prostředí a zemědělství. „Vzhledem k probíhající klimatické změně a nejistému množství srážek považuji za nejdůležitější podporu opatření vedoucí k zadržení vody v krajině a zvyšování její retenční schopnosti,“ nastínil nový člen rady.

Jak dále při uvedení do funkce uvedl, osobní zkušenosti má i s kůrovcovou kalamitou. „V částech Vysočiny, kde již skončila, teď budeme mít hodně práce s obnovou lesa. Jsou u nás ale i oblasti, kde budou lesníci ještě několik let o zachování lesních porostů bojovat,“ pokračoval Pavel Hájek.

„V oblasti zemědělství považuji za důležitá opatření vedoucí k omezení půdní eroze, ale třeba také podporu krátkých dodavatelský řetězců pro potraviny. Za velice významnou považuji také koordinační roli Kraje Vysočina v odpadovém hospodářství,“ dodal Pavel Hájek.

Na postu náměstka hejtmana Kraje Vysočina pak Lukáše Vlčka nahradil dosavadní radní pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Roman Fabeš, který rovněž kandidoval za Starosty pro Vysočinu.

Jan Burda se chce jako dosavadní předseda Komise pro sport a volný čas Rady Kraje Vysočina dále věnovat podpoře volnočasových a sportovních aktivit a také propojování formálního a neformálního vzdělávání. „To jsou témata, která mě zajímají a která jsou pro mě důležitá,“ podotkl Jan Burda s tím, že post krajského zastupitele přijímá s velkou mírou pokory a závazku. I když fungování krajského úřadu a kraje jako takového dobře zná, bude jeho prvním úkolem pořádně se rozkoukat.

Fotoalbum