Hlavní stránka Regiony Vysočina Pomáhali potřebným. Podzimní Potravinová sbírka byla rekordní

Pomáhali potřebným. Podzimní Potravinová sbírka byla rekordní

17. 11. 2023

Díky štědrým dárcům se v podzimním kole Potravinové sbírky podařilo opět naplnit sklady potravinových bank. Letošní ročník byl navíc rekordní, darovali totiž nejvíce potravin a drogerie v historii. Přispěla i senátorka za Třebíčsko Hana Žáková a radní Kraje Vysočina Pavel Hájek.

Pomáhali potřebným. Podzimní Potravinová sbírka byla rekordní

Pomáhali potřebným. Podzimní Potravinová sbírka byla rekordní

„Každý z nás se může ocitnout v obtížné životní situaci. Jsem proto moc ráda, že fungují potravinové banky, které lidem zdarma nabízí základní potraviny a drogerii. Tohoto zboží však mají stále nedostatek a bez naší pomoci se neobejdou. Považuji tak za samozřejmé se každoročně zúčastnit Potravinové sbírky a děkuji všem, kteří to mají stejně,“ svěřila se Hana Žáková. „Důležité je i zapojení dobrovolníků, kterým za jejich práci také patří velký dík,“ dodala.

Stejně to vidí i krajský radní Pavel Hájek. „To, co pro někoho je jen maličkostí, může pro jiného znamenat velkou pomoc. Děkuji všem, kterým osudy druhých nejsou lhostejné,“ doplnil.

Produkty pomohou přímo v regionu. Vybrané potraviny a drogerie putují prostřednictvím regionálních potravinových bank přímo do odběratelských neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením.

Sbírka potravin se od roku 2019 koná dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim. Je organizována Českou federací potravinových bank a Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci a sítěmi drogerií působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti, Raben Logistics Czech a partnery z neziskového sektoru. Přispět na dobrou věc jde ale i online. Až do 21. listopadu můžete přes Rohlik.cz nakoupit trvanlivé potraviny a drogerii, které poslouží v regionech.

Autor: Jana Kudrhaltová