Hlavní stránka Regiony Vysočina Pocoucovští už mají kde sportovat. Díky vytrvalosti, píli i finančnímu daru

Pocoucovští už mají kde sportovat. Díky vytrvalosti, píli i finančnímu daru

5. 4. 2022

Za sportem už lidé z Pocoucova, místní části Třebíče, nemusí dojíždět. Nově jim slouží víceúčelové hřiště s umělým povrchem.

Pocoucovští už mají kde sportovat. Díky vytrvalosti, píli i finančnímu daru

Pocoucovští už mají kde sportovat. Díky vytrvalosti, píli i finančnímu daru

V Pocoucově žije větší množství mladých rodin s dětmi. Sportoviště, kde by se mohli vyřádit, jim ale dlouho chybělo a museli za sportem dojíždět do Třebíče nebo okolních obcí.

Není proto divu, že si vytvoření vlastního sportoviště vzali opravdu za své. Svolali dobrovolné brigády a podíleli se na přípravných a dokončovacích pracích. „Obdivuji vytrvalost a důslednost zástupce Pocoucova, Františka Kazdy, který se pro hřiště nadchl a dotáhl celou věc do zdárného konce. Všem dětem, mladým i starším sportovcům přeji, abyste hřiště využívali co nejčastěji,“ uvedl při slavnostním otevření hřiště starosta Třebíče Pavel Pacal.

„Vybudováním víceúčelového hřiště místní obyvatelé, a zejména děti a mládež, získali zázemí pro sportovní aktivity přímo v místě svého bydliště. Kromě toho zde sportovci mají k dispozici sociální zařízení a šatnu,“ vyzdvihl Pavel Pacal.

Vyšlo na zhruba pět milionů korun. „Město Třebíč dalo milion korun, přibližně dva miliony pak místní část Pocoucov ze svého rozpočtu, jedním a půl milionem přispěl občan Pocoucova a 350 tisíci korunami Nadace ČEZ,“ vyčíslil na závěr třebíčský starosta.

Slavnostní otevření