Hlavní stránka Regiony Vysočina Pečují o zvěř i krajinu. Příspěvky pro myslivce výrazně vzrostly

Pečují o zvěř i krajinu. Příspěvky pro myslivce výrazně vzrostly

25. 1. 2022

Zlepšování životního prostředí zvěře, ozeleňování krajiny, oplocování dřevin, podpora ohrožených druhů, vytváření obor nebo třeba chov a výcvik národních plemen loveckých psů a dravců. To je jen malý výčet toho, na co mohou myslivci použít podporu od Kraje Vysočina.

Pečují o zvěř i krajinu. Příspěvky pro myslivce výrazně vzrostly

Pečují o zvěř i krajinu. Příspěvky pro myslivce výrazně vzrostly

„Uživateli honiteb, kteří pečují o zvěř a honitby, jsou především dobrovolné myslivecké spolky. Je dobře, že jejich snaha a zájem o zlepšování životního prostředí na Vysočině je podporována,“ komentuje Pavel Hájek, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životního prostředí.

Tradičně příspěvky pomáhají třeba zřizování a údržbě políček pro zvěř nebo napajedel. „Podporována jsou i odchytová zařízení na divoká prasata, u kterých je od letošního roku změna v požadavcích na technické vybavení, nebo betonové nory na odchyt lišek. Naším cílem je napomoci redukci stavů vybraných druhů zvěře,“ popisuje Pavel Hájek.

Příspěvky krajský úřad vyplácí od roku 2015. Zatímco v prvních letech byl zájem o ně poměrně vlažný, od roku 2019 došlo k výraznému nárůstu.

V České republice má myslivost jedinečnou podobu. Právě proto byla Ministerstvem kultury České republiky zapsána na seznam nehmotného kulturního dědictví České republiky.

Fotoalbum