Hlavní stránka Regiony Vysočina Pavel Pacal v Třebíči odhalil bustu Miroslava Donutila

Pavel Pacal v Třebíči odhalil bustu Miroslava Donutila

7. 2. 2019

Z bronzu vyrobenou bustu má od středy 6. února třebíčský rodák, bavič a oblíbený herec Miroslav Donutil na podestě naproti schodišti v divadle Pasáž. Bustu vyrobil pětadvacetiletý akademický sochař Sebastian Wojnar.

Starosta Pavel Pacal s mistrem Donutilem

Starosta Pavel Pacal s mistrem Donutilem

Donutil dlouhodobě zapůjčil městu svůj originální původní kostým z historicky nejhranější činohry Národního divadla Sluha dvou pánů (600 repríz), který je v divadle také vystaven.

Pro Miroslava Donutila byla podoba busty velkým překvapením. Ačkoli mladému umělci seděl dvakrát modelem, výsledné dílo viděl poprvé až v Třebíči.

Bustu věnovali městu přátelé Miroslava Donutila a třebíčské firmy: Fraenkische, Hlouch motors, Umělecká slévárna HVH v Horní Kalné, D.A.N. production, PBS Industry Třebíč, TREBITSCH old town distillery, Vinohrádek nad Babou a třebíčská pobočka Raiffeisenbank.

Po slavnostním odhalení busty, kterého se ujal starosta města Pavel Pacal a přípitku následovala Donutilova úspěšná one man show Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím, ve vyprodaném velkém sále divadla.

Celá akce se odehrála symbolicky, v předvečer Donutilových osmašedesátých narozenin.

Zdroj: město Třebíč