Hlavní stránka Regiony Vysočina Oblastní sdružení Oblastní sdružení STAN - Třebíč Na ustavující schůzi oblastního sdružení se zvolilo předsednictvo

Na ustavující schůzi oblastního sdružení se zvolilo předsednictvo

1. 12. 2013

V pátek 29. listopadu 2013 se uskutečnila v třebíčském Café Bar Holiday ustavující schůze oblastního sdružení hnutí Starostové a nezávislí - Třebíč. Hlavními body programu byla volba předsednictva oblastního sdružení, zhodnocení sněmovních voleb 2013 a vize spolupráce s ohledem na blížící se komunální volby v roce 2014.
Na ustavující schůzi oblastního sdružení se zvolilo předsednictvo

Na ustavující schůzi oblastního sdružení se zvolilo předsednictvo

Oblastní sdružení hnutí Starostové a nezávislí v Třebíči sdružuje všechny členy a registrované příznivce hnutí v působnosti Třebíče, jako obce s rozšířenou působností (bývalý okres Třebíč má 3 obce s rozšířenou působností, a sice Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou a Třebíč). Na okrese Třebíč má hnutí Starostové a nezávislí přibližně 25 členů a registrovaných příznivců, přičemž větší polovina z nich spadá do působnosti ustanoveného oblastního sdružení. Většina členů a příznivců jsou starostové a místostarostové menších obcí. 

Na post předsedy oblastního sdružení byl navržen zastupitel Třebíče Ing. et Bc. Jaromír Barák, který byl do funkce zvolen v prvním kole tajné volby. Pan Barák kandidoval do třebíčského zastupitelstva na kandidárce "Heřman zpátky na radnici!", kterou v rámci komunálních voleb 2010 zaštítilo hnutí Starostové a nezávislí. Po volbách se Jaromír Barák rozešel s ostatními zastupiteli (starostou Heřmanem, radní Smolovou a zastupitelem Škarabelou) zvolenými na stejné kandidátce a jako jediný nepřestal spolupracovat s hnutím Starostové a nezávislí a prosazovat jeho program. Nově zvolený předseda Barák rovněž kandidoval na společné kandidátce TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí ve sněmovních volbách 2013, ve kterých získal 516 preferenčních hlasů.