Hlavní stránka Regiony Vysočina Novou hasičárnu ve Zborné využijí hasiči i voliči

Novou hasičárnu ve Zborné využijí hasiči i voliči

28. 7. 2021

Uprostřed návsi ve Zborné, místní části Jihlavy, stojí nová hasičská zbrojnice. Bude sloužit nejen místním hasičům, ale i občanům, a to například při volbách.

Novou hasičárnu ve Zborné využijí hasiči i voliči

Novou hasičárnu ve Zborné využijí hasiči i voliči

Na novou zbrojnici si místní museli počkat více než deset let. „Zborná v posledních letech prošla poměrně dynamickým rozvojem, ale občanská vybavenost chyběla. Přeji hasičům, ať se zde co nejdříve zabydlí a začnou vše využívat v plném rozsahu tak, jak dlouhodobě plánovali,“ uvádí předseda osadního výboru Radek Hošek.

Z hasičárny má radost i radní Jihlavy, který má na starosti její místní části. „Jsem rád, že se ji podařilo postavit a děkuji všem kolegům, kteří se na přípravě i samotné stavbě podíleli. Děkuji předsedovi osadního výboru Radkovi Hoškovi za spolupráci, stejně tak ostatním sousedům ze Zborné. Poslední poděkování patří dobrovolným hasičům, kterým má hasičárna primárně sloužit. Jejich práce je velmi důležitá a spolupráce s nimi příkladná,“ vyzdvihuje uvolněný radní města Jihlavy pro městské části Libor Kuchyňa s tím, že ho mrzí, že se kvůli pracovním povinnostem nemohl zúčastnit slavnostního otevření.

Podobně mluví i jihlavská primátorka Karolína Koubová. „Mám radost z toho, že to nebude jenom hasičárna, ale že bude sloužit i k dalším účelům. To si myslím, že je velmi důležité pro každou obec nebo městskou část. Aby měly místo k setkání a to nebyla jenom hospoda,“ podotýká Karolína Koubová. Stavba vyšla na šest a půl milionu korun bez DPH. Nevyužitá ale nezůstane ani původní budova, která stojí naproti té nové. Dál bude hasičům plně k dispozici.