Hlavní stránka Regiony Vysočina Na kole dětem: Letos svými kilometry pomáhal i starosta Třebíče Pavel Pacal

Na kole dětem: Letos svými kilometry pomáhal i starosta Třebíče Pavel Pacal

12. 6. 2022

Pomáháme! Sportujeme! Poznáváme! To bylo motto 13. ročníku charitativní veřejné cyklotour Na kole dětem 2022, která spojuje sportovce pro dobrou věc. Zúčastnil se jí i starosta Třebíče Pavel Pacal.

Na kole dětem: Letos svými kilometry pomáhal i starosta Třebíče Pavel Pacal

Na kole dětem: Letos svými kilometry pomáhal i starosta Třebíče Pavel Pacal

„Krásných jedenáct dní s krásnými lidmi, kteří pomáhají pohybem, v nohách víc než 1 200 kilometrů a v hlavě klid. Byla to makačka, ale stálo to za to,“ zhodnotil po návratu Pavel Pacal.

Etapová cyklojízda pro dobrou věc napříč Českou republikou začala prvního a skončila jedenáctého června. Start cyklojízdy byl v Praze. Trasa vedla i přes Vysočinu, mimo jiné například do Třebíče, a končila na Vrbici. Celkem cyklisté ujeli 1 226 kilometrů.

Projekt Na kole dětem v čele s Josefem Zimovčákem se svojí činností především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů po onkologické léčbě, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí.

„Doufám, že jsme během naší jízdy pokořili hranici tří milionů korun, které jsou určeny dětem po onkologické léčbě. My, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně,“ dodal Pavel Pacal. „Jeho“ Třebíč projektu přispěla částkou 150 tisíc korun.

Autor: Jana Kudrhaltová

Fotoalbum