Hlavní stránka Regiony Vysočina My třídíme nejlépe, zní i letos z Pacova

My třídíme nejlépe, zní i letos z Pacova

25. 4. 2022

Pacovští mají třídění odpadu v malíku. Město se i letos umístilo na první příčce soutěže My třídíme nejlépe v kategorii obcí od 1 501 do 5 000 obyvatel. „Mám z toho radost, už jen z toho důvodu, že se na medailových pozicích umisťujeme dlouhodobě,“ komentuje místostarosta Pacova Lukáš Vlček.

My třídíme nejlépe, zní i letos z Pacova

My třídíme nejlépe, zní i letos z Pacova

Třídění se snaží obyvatelům města co nejvíce usnadnit a zdostupnit. „Soustavně investujeme do sběrné sítě. V minulosti jsme vybudovali odpadové centrum v bývalém vojenském areálu Šimpach, sběrný dvůr v Nádražní ulici a další odkladová místa ve městě,“ připomíná Lukáš Vlček.

Samozřejmostí tak jsou kontejnery nejen na papír, plast a sklo, ale i textil, elektroodpad a oleje. Už přes rok navíc v Pacově funguje takzvaný door to door systém. A investují i do osvěty a propagace třídění na školách, s kterými aktivně spolupracují. „Velkou motivací pro nás je předcházení černým skládkám. I proto chceme, aby kontejnery byly dostupné,“ podotýká místostarosta.

V letošním roce se pacovská sběrná síť ještě více rozroste. „Plánujeme vybudovat deset nových míst za zhruba tři miliony korun. Jedná se především o lokality s bytovými domy v Nádražní ulici a ulici Za Branou. Kromě toho chceme také rozšířit kompostárnu na Šimpachu,“ nastiňuje místostarosta další plány města.