Hlavní stránka Regiony Vysočina Miroslav Donutil se stal čestným občanem Třebíče. S návrhem přišel starosta Pavel Pacal

Miroslav Donutil se stal čestným občanem Třebíče. S návrhem přišel starosta Pavel Pacal

12. 11. 2021

„Děkuji, jsem nesmírně poctěn. Ode dneška čestný občan města, Miroslav Donutil.“ Tato slova napsal ve středu 10. listopadu do třebíčské pamětní knihy slavný herec, moderátor a bavič při slavnostním jmenování čestným občanem Třebíče.

Miroslav Donutil je čestným občanem Třebíče.

Miroslav Donutil je čestným občanem Třebíče.

S nápadem na udělení čestného občanství pro Miroslava Donutila přišel starosta Pavel Pacal. „Třebíč, svoje rodné město, zmiňuje velmi často, mluví o ní moc hezky a je zřejmé, že ji má opravdu rád,“ vysvětluje Pavel Pacal pár důvodů pro své rozhodnutí.

Následně návrh jednoznačně prošel zastupitelstvem. Pro slavnostní akt si vybrali představení Smrt obchodního cestujícího, ve kterém herec ztvárňuje hlavní roli. Titul tak převzal v třebíčském divadle Pasáž před plným sálem.

Čestné občanství město uděluje od roku 1875. Miroslav Donutil se tak stal už šestačtyřicátou oceněnou osobností a přidal k například k Edvardu Benešovi, Václavu Havlovi nebo třeba Emilovi Zátopkovi.

Není to přitom první ocenění, které Donutil v Třebíči získal. „V roce 2016 obdržel Cenu města Třebíče. Nyní, o pět let později, jsem poctěn, že jsem mu mohl předat klíč od pomyslných bran našeho města a udělit mu titul Čestný občan města Třebíče, který si za svůj celoživotní herecký výkon a pozitivní propagaci města více než zaslouží,“ dodává Pavel Pacal.

Fotoalbum